lyapas-mihalkov1

Дмитро Співак: Три фронти Президента

Події останніх днів змушують замислитися, а що ж насправді відбувається в Україні. Гібридна війна, затіяна Росією, виходить на інший рівень. З незрозумілими для багатьох цілями Путіна і наслідками для всієї системи колективної безпеки в Європі. А підсумки Мінської зустрічі і останнього засідання Радбезу ООН в черговий раз демонструють подвійні стандарти європейської політики, коли мова йде про їх геополітичні та економічні інтереси. Тому воювати за свою свободу і відстоювати свою територіальну цілісність Україна змушена самостійно. І це факт.

Хочеться якось розібратися і зрозуміти, яка реальна ситуація на Сході. І що заважає нашим збройним силам закінчити АТО? І чому у нас, незважаючи на героїзм військових і добровольців, на самовідданість волонтерів, щось пробуксовує? Постійно виникають провали в забезпеченні озброєнням, технікою і обмундируванням. Чому російські диверсанти і регулярні війська так легко проникають на нашу територію. Приклад – Новоазовськ. Виходить, що і там чергова «дірка» на кордоні. І скільки ще таких ділянок ми не знаємо. І чому про ці дірки ми дізнаємося постфактум? Невже наші фахівці не можуть користуватися даними космічної розвідки і відслідковувати пересування російських військ «до», а не «після»?

Сьогодні багато хто намагається критикувати і звинувачувати у всьому Президента Порошенка. Не думаю, що це об’єктивно і справедливо. Більш того, вважаю, що в нинішній ситуації це тільки шкодить нашій спільній справі. Неможливо в один момент, та ще в стані війни, поміняти сотні полковників і генералів, керівників прикордонних підрозділів, тих, хто відповідає за логістику, поставку та тилове забезпечення. Занадто величезний і неповороткий чиновницький апарат, а тому нелегко визначити тих, хто саботує правильні рішення. Неможливо замінити весь особовий склад і керівників спецслужб і розвідки. Така спадщина дісталася Президенту. І кадрова ротація в сьогоднішніх умовах не може пройти безболісно. Цю гнилу систему не просто зламати. Вона начебто гнила, але дуже гнучка. Представників п’ятої колони багато років впроваджували в наше Міністерство оборони, на більшість високих посад в інших відомствах. Не кажучи вже про те, який вплив мають деякі депутати ВРУ на ситуацію в Донбасі. Історія ще дасть оцінку всім і кожному.

Звичайно, виникає безліч запитань. Сотні мільйонів гривень виділяє бюджет і ще десятки мільйонів гривень від пожертвувань наших громадян, а в армії все одно багато чого не вистачає. Причому, елементарних речей, а не тільки зброї. Вся країна збирає гроші, а все одно проблеми з забезпеченням наших військ. Де відбувається збій або злодійство – сказати важко. Але ж хтось на цьому наживається. Чи це така халатність. Чому порожні наші склади? Чи не порожні? Хто понесе персональну відповідальність за «ці збої»? Чому інформація від наших хлопців з передової так відрізняється від офіційної? Значить, комусь це вигідно? А для чого?

Але є й інші питання. Чому Європа призупинила свій «переможний марш» проти Росії? Де їх хвалений третій рівень санкцій? Чому вони офіційно не допомагають нам сучасним озброєнням, а обмежується тільки гуманітарною допомогою? Чому ми не розриваємо дипломатичні відносини з країною-агресором? Чому працюють на нашій території російські банки та інші компанії? Багато питань. Важко знайти на них однозначні відповіді.

Ось і виходить, що Президент змушений вести військові дії на кількох фронтах: зовнішньому, внутрішньому, дипломатичному. А це дуже непросто. З одного боку проти нас воює Росія, з іншого боку безліч зрадників і «диверсантів» окопалися в державному апараті, з третього – дивна позиція Заходу. І все це обрушилося відразу. А відповідає за все Президент. У тому числі, як Верховний головнокомандуючий. І все це на тлі корупції на місцях і саботажу багатьох політиків і чиновників. Саботажу прихованого, а тому його важко виявляти. Так що під час війни Президент повинен бути поза критикою і відчувати підтримку своїх громадян. Потім будемо влаштовувати «розбір польотів». А Україна все одно переможе! І Путін все одно приречений! Гірко лише, що наша Перемога і його Крах досягаються такою ціною.

custom essay writing service writing college essays custom essay service buy an essay research paper writer buy an essay college paper write my paper for me cheap essay writing case study help do my essay buy research papers writing a case study college essay writer essay writer help professional writing college essay writers