_KOS0677

Рада прийняла Закон про державну службу

Верховна Рада підтримала в другому читанні та в цілому законопроект реєстр.№ 2490 «Про державну службу». За відповідне рішення проголосував 261 депутат.

Даним законопроектом передбачається розмежування політичних та адміністративних посад в органах державної влади, а також проведення відкритих конкурсів при призначенні чиновників. Крім того, тепер система дисциплінарної відповідальності держслужбовців складається з вичерпного переліку підстав для притягнення до дисциплінарної відповідальності.

У фінансовому плані законопроект фактично скасовує спецпенсії, додаткові відпустки та надбавок окремим галузям бюрократичного апарату.

В законі зазначено, що українській мові надано статус мови офіційного спілкування посадових осіб державних органів та органів місцевого самоврядування, під час виконання посадових обов’язків, а також це мова діловодства і документації цих органів та посадових осіб. При цьому йдеться про те, що державний службовець повинен вільно володіти державною мовою «і, за потреби, регіональною мовою або мовою національних меншин, визначеною відповідно до закону».

Дія цього закону поширюється на державних службовців, зокрема, Секретаріату Кабінету міністрів України; міністерств та інших центральних органів виконавчої влади; місцевих державних адміністрацій; органів прокуратури; органів військового управління; закордонних дипломатичних установ України. . Всі вони не мають права бути членами будь-яких політичних сил.

В той же час, дія закону не поширюється, зокрема, на Президента України; главу Адміністрації Президента України та його заступників, членів Кабінету міністрів України, перших заступників та заступників міністрів; народних депутатів України та депутатів місцевих рад.

Закон набуде чинності з 1 травня 2016 року.

 

custom essay writing service writing college essays custom essay service buy an essay research paper writer buy an essay college paper write my paper for me cheap essay writing case study help do my essay buy research papers writing a case study college essay writer essay writer help professional writing college essay writers