_KOS2103

Студенти отримають можливість самостійно будувати свою освітню траєкторію – Олександр Співаковський

Перший заступник голови парламентського Комітету з питань науки і освіти, народний депутат фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Олександр Співаковський сьогодні заявив журналістам, що урядовий законопроект про професійну освіту буде доопрацьовано з урахуванням зауважень комітету.

«В цілому законопроект готовий, але є кілька дуже важливих зауважень, які необхідно виправити. По-перше, зараз відсутній базовий Закон про освіту. Тільки після його прийняття можна розглядати закон про спеціальну освіту. Адже зараз немає узгодженості одного закону з іншим. По-друге, існує питання щодо неможливості побудувати механізм між середньою ланкою освіти і професійною освітою, професійною освітою з вищими навчальними закладами. Цю проблему треба вирішувати через, наприклад, делегування університетам можливість створення холдингів з потужними професійними центрами», – заявив народний депутат.

За словами Олександра Співаковського, ще одне зауваження стосується «розірваності освітнього простору». «Людина сьогодні не має можливості, в умовах діючого законодавства, переходити від одних освітніх програм до інших. Наприклад, якщо людина не засвоює бакалаврську програму, вона не може перейти на програму молодшого бакалавра, чи молодшого спеціаліста. І немає можливості переходити на суміжні спеціальності – математика на інформатику чи програмну інженерію. Якщо у людини є мотивація, вона повинна отримати можливість сама будувати свою освітню траєкторію, – зазначив депутат. – Тому, комітет прийняв рішення відправити урядовий законопроект про професійну освіту на доопрацювання. Вважаю, що двох-трьох тижнів буде достатньо для врахування всіх зауважень».

custom essay writing service writing college essays custom essay service buy an essay research paper writer buy an essay college paper write my paper for me cheap essay writing case study help do my essay buy research papers writing a case study college essay writer essay writer help professional writing college essay writers