геращенко

Ірина Геращенко: Українська армія чекає ухвалення закону про військові звання і парламент терміново має його розглянути

«Європейська Солідарність» закликає монобільшість не ігнорувати законопроекти опозиції і додати до порядку денного проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо виконання військового обов’язку та проходження військової служби)», який врегульовує військові звання в Україні відповідно до стандартів НАТО.

На цьому під час погоджувальної ради наголосила співголова фракції «Європейська Солідарність» у Верховній Раді Ірина Геращенко.

«Ми наполягаємо на включенні до порядку денного і першочерговому розгляді законопроекту про військові звання (0906), який дуже чекають в армії. Він унормовує наші сержантські звання до стандартів НАТО. Це те, чого чекає наша армія, яка сьогодні особливо потребує таких позитивних сигналів на підтримку від парламенту», – заявила Ірина Геращенко.

За словами Ірини Геращенко, неприпустимим є той факт, що низка законів, які були подані і проголосовані в першому читанні у попередньому скликанні, сьогодні дослівно подаються наново.

«Якимось дивом ці закони, які були прийняті вже до другого читання, перереєстровані слово в слово нашими колегами зі «Слуги народу» і в першому читанні подаються на розгляд. Ми вважаємо, що це має і такий і моральний, і регламентний аспект. Серед них закони про державну підтримку кінематографії, про концесії, інші закони. Ми пропонуємо, щоб вони були прийняті в другому читані і в цілому, але саме в тому порядку, як це передбачає регламент Верховної ради України», – зазначила депутат.

Парламентар також закликала проголосувати за створення спеціальної комісії з питань ветеранів цього тижня.