7J1A4200

Вікторія Сюмар: Збільшення повноважень президента у сфері господарської діяльності відкриває прямі шляхи до корупції

Аналіз вже прийнятих новою владою змін до Конституції і запропонованих законопроектів демонструє факт відкриття новою владою прямих шляхів до корупції, через намагання надати значно більше повноважень президенту в сфері господарської діяльності президенту, – на цьому під час брифінгу щодо аналізу законів запропонованих новою владою наголосила народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Вікторія Сюмар.

«У Конституцію вноситься норма, яка суперечить самому принципу повноважень президента. Коли він має право створювати регуляторні органи в фермі господарської діяльності. Якщо раніше його повноваження обмежувалися сферою безпеки і оборони і зовнішньої політики, то зараз він ще може створювати регуляторні органи», – підкреслила парламентар.

Вона наголосила, що в сфері підприємницької діяльності монобільшість планує передати регуляторні функції до Кабміну, який на сьогодні демонструє тотальну закритість.

«Якщо сьогодні ми маємо чіткий перелік ліцензійної діяльності, і всі добре розуміють правила гри на цьому ринку, то тепер пропонується, що такий перелік буде змінюватися рішенням Кабінету міністрів, які зараз відбуваються у закритому режимі. Я думаю, що це буде великою несподіванкою для підприємців», – додала Вікторія Сюмар.

Народний депутат також зауважила, що нової влади і на одну із базових реформ, а саме, адміністративних послуг. Також передбачається аудит попередньо наданих пільг і субсидій незахищеним верствам населення.

Орім того, аналіз законодавчих змін щодо парламентської діяльності показує, що в планах нової влади  повністю обмежити парламентаризм, як систему стримувань і противаг в держаній владі.

«Народних депутатів перетворюють на «підставки» під зелені кнопки. Позбавляти депутата мандату пропонується рішенням керівного органу партії. Це прямо суперечить Конституції. Голова Верховної Ради сам буде визначати план і стратегію законотворчої діяльності. Це так само є суттєвим обмеженням, адже раніше таке планування відбувалося за участі всіх фракцій і комітетів. Суттєво обмежуються право законодавчої ініціативи. І це також прямо суперечить Конституції України», – підкреслила вона.

Резюмуючи Вікторія Сюмар зауважила: «наступні два тижні будуть сесійними. І є велика загроза того, що при такому цілодобовому штампуванні законів ми можемо прокинутися зовсім  в іншій державі. Є вірогідність того, що вже найближчим часом Україна може стати схожа на сусідню Росію».

custom essay writing service writing college essays custom essay service buy an essay research paper writer buy an essay college paper write my paper for me cheap essay writing case study help do my essay buy research papers writing a case study college essay writer essay writer help professional writing college essay writers