сюмар

Вікторія Сюмар: Реформування силового блоку, ініційоване президентом, суперечить стратегії України на вступ до НАТО

Провладна партія та Володимир Зеленський підпорядкують президенту, фактично, в одноосібне керівництво всі силові структури, і ліквідовують систему стримувань і противаг, – на цьому під час брифінгу щодо аналізу законів запропонованих новою владою наголосила народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Вікторія Сюмар

«Якщо раніше генеральний прокурор, прокурори призначалися через кваліфікаційну комісію, відбувалися переатестації, то зараз генеральний прокурор отримує на два роки право звільняти і призначати будь-якого прокурора без будь-яких комісій», – зауважила вона.

Вікторія Сюмар зазначила, що зміни до Конституції призведуть до втрати антикорупційними органами НАБУ і НАЗК своєї незалежності.

«Зміни до Конституції, які вже були проголосовані, які ще зараз подаються дають можливість перезаснувати НАБУ. Робиться це для того, аби мати підконтрольне НАБУ, а не незалежне, як ми це намагалися створити.

При цьому президент отримує право на рівні Конституції призначати і звільняти директора НАБУ. Якщо закон передбачав обов’язковість конкурсної процедури в цьому питанні, то у запропонованих змінах до Конституції конкурсної процедури немає», – підкреслила парламентар.

Народний депутат також зосередила увагу на тому, що директорат НАЗК засновували, фактично, як колегіальний орган, який складався з 5 осіб. Де могли бути голосування 3 на 5. Зараз залишається голова агентства, який досліджує декларації, сам собі підбирає заступників, тобто, фактично, колегіальний орган перетворюється в центральний орган виконавчої влади з одноосібним керівництвом.

«Звичайно одній особі легше подзвонити, щоб тих «чортів» взяти під контроль, аніж мати справу з колегіальним органом», – зауважила Вікторія Сюмар.

Також вона наголосила що підпорядкування президенту національної гвардії прямо суперечить стратегії національні безпеки і оборони, яка схвалена в Україні і узгоджена з нашими партнерами, зокрема, з НАТО.

«Але це не зупиняє сьогодні тих, хто хоче підпорядкувати силові структури в одні руки, надаючи їм фактично репресивні повноваження», – підкреслила народний депутат.

custom essay writing service writing college essays custom essay service buy an essay research paper writer buy an essay college paper write my paper for me cheap essay writing case study help do my essay buy research papers writing a case study college essay writer essay writer help professional writing college essay writers