7J1A4190

Ростислав Павленко: Аналіз законодавчих ініціатив нової влади демонструє значні корупційні ризики і прагнення сконцентрувати владу у власних руках

Фракція «Європейська Солідарність» наголошує, що монобільшість концентрує всю владу у своїх руках, і закликає громадськість та журналістів не допустити їх ухвалення. Про це на прес-конференції заявив депутат фракції «Європейська Солідарність» Ростислав Павленко.

«Ми хочемо привернути увагу і колег народних депутатів, і суспільства, і експертів та журналістів до цих законопроектів. Зараз як ніколи є вірним твердження, що диявол в деталях. Тому закликаємо ретельно вивчати ті проекти, які пропонуються на розгляд, і ставити питання про неприпустимість їх ухвалення. Ми бачимо спробу сконцентрувати владу і закріпити цю концентрацію в межах такого узурпаційного пакету», – підкреслив Ростислав Павленко.

Він зазначив, що задача парламенту не в тому, щоб прийняти якомога більшу кількість законів, а в тому, щоб прийняти якісні закони, які б служили суспільству і стверджували той європейський вибір, за який виходили люди на Майдан, за який продовжують наші захисники гинути на фронті.

За його словами, деякі законопроекти дають розуміння заради чого такі дії робляться.

«Якщо потрібно буде зекономити державні гроші, то ці гроші будуть економитися не на власне владі, не на ліквідації корупційних схем, як це робилося впродовж останніх п’яти років, а, наприклад, на соціальних видатках.

За цією назвою ховається якраз можливість оцінки всіх виплачених субсидій, виплат, стипендій щодо того наскільки вони відповідні на думку нового уряду. При цьому, навіть після того, як ви перестанете отримувати ці виплати, ще три роки ви підпадаєте під такий моніторинг, з тим, що потім ці речі потрібно буде відшкодовувати», – так охарактеризував він зареєстрований законопроект 1231 щодо верифікації та моніторингу державних виплат», – зауважив депутат.

За його словами, у законопроекті 1066 «Про внесення змін до деяких законів України щодо перезавантаження влади» державних службовців фактично позбавляють від захисту трудового законодавства.

«Тобто, якщо хтось був готовий сказати «ні» корумпованому керівнику, то тепер таку людину буде просто звільнено. Нівелюється поняття конкурсів на державній службі. Але натомість збільшується від двох до п’яти кількість заступників в міністерствах. Хоча нам розповідають про необхідність скорочення, ми бачимо можливість розширення штатів», – сказав Ростислав Павленко та додав, що це буде не підконтрольне розширення і відбуватиметься воно в політичних інтересах влади.

custom essay writing service writing college essays custom essay service buy an essay research paper writer buy an essay college paper write my paper for me cheap essay writing case study help do my essay buy research papers writing a case study college essay writer essay writer help professional writing college essay writers