гончаренко

Ми іншої такої країни не знаємо: як «Україна Зеленського» поступово перетворюється в УРСР

Колонка Олексія Гончаренка у виданні «Українська правда»

Бурхливі політичні події цього року повністю змінили обличчя української влади. Наймолодший президент незалежної України, наймолодше уряд, монобільшість наймолодша фракція “Слуга народу” в парламенті. За всіма ознаками – торжество нового покоління і тріумф прогресистів.

Але чим далі, тим більше за цим зеленим фасадом проглядаються знайомі обриси. І ці обриси – серпа і молота, герба Української Радянської Соціалістичної республіки.

Подивіться, в якому одностайному пориві депутати Верховної Ради встають аплодувати президенту Зеленському. Як одностайно підтримуються всі його ініціативи. Без заперечень, обговорень, питань.

Потрібно ось, наприклад, проголосувати за міністрів, чиї імена назвали за годину до голосування, хто навіть не прийшов познайомитися з парламентаріями – значить, потрібно, голосуємо.

Потрібно тиснути на кнопку за проекти, про які зовсім, крім назви, нічого не відомо – на табло 254 «за». Як там було? «Якщо партія накаже, комсомол відповість: «Є!»?

Останній раз таку одностайність ці стіни бачили 30 років тому, за часів Верховної Ради УРСР. Зрештою, 52 роки в цій будівлі розташовувався саме цей орган. І тільки останні 28 років – Верховна Рада.

Давайте подивимося ще. Що щодо уряду України? Чи не почав він своє стрімке перетворення в Раду міністрів УРСР?

Закриті засідання, повна одностайність при прийнятті рішень (особисто спостерігав це, побувавши на засіданні Кабміну 4 вересня), фактично однопартійний склад.

І знову – то ж будівля, в якому Рада народних комісарів, а потім і Рада міністрів УРСР, розташовувалася з 1936 по 1991 рік.

У нинішній будівлі Офісу президента з 1944 по 1991 рік розміщувався Центральний комітет Компартії України. У головному кабінеті – кабінеті першого секретаря – найдовше пробув уродженець Дніпропетровської області (!) Володимир (!!) Щербицький.

І знову не можна не помітити аналогії з нещодавнім минулим: партія одностайно підтримує все, що пропонує перший секретар.

Звичайно, немає ще «духу марксизму-ленінізму», але, думаю, скоро ми побачимо якусь ідеологічну підоснову всього того, що відбувається. Чи буде це називатися «лібертаріанство», як заявляв Руслан Стефанчук, або, наприклад, «слугізм» – неважливо.

Та й ініціативи – прямо таки більшовицькі. Чого тільки вартий президентський закон про винагороду викривачів корупції. По суті, це плата за донос. Як тут не згадати «4 мільйони доносів», які написали «прості радянські люди».

Багатьом громадянам подобається тотальна одностайність нової влади. Подобається дивитися, як Зеленський роздає доручення парламенту і уряду, явно виходячи за рамки своїх конституційних повноважень. Подобаються істинно пролетарські наганяй, з якими гастролює по країні новий президент.

Але багато громадян України і не приховують своєї туги за «совком». Останнє опитування на цю тему, проведені «Кальміуською групою» в партнерстві з GfK Ukraine з 4 по 20 червня 2018 року в усіх областях України (за винятком непідконтрольною частини Донецької і Луганської областей та Криму), показали, що 43% українців вважають, що їх життя, а також життя їх сімей в радянські часи було краще.

А результат партії «Слуга народу» через рік на парламентських виборах 21 липня 2019 року склав … теж 43%! Є, над чим замислитися.

До речі, а звідки саме поширену словосполучення «слуга народу», пам’ятаєте? Саме так назвав депутатів Йосип Сталін на передвиборних зборах в Великому театрі 11 грудня 1937 року.

30d9469-gonchaze-original

Недарма з нашими новими «слугами народу» точно у відповідності з іншого сталінської фразою, жити стає краще, жити стає веселіше!

Загалом, у цих заходах цілком можна розглядати спробу повернення до життя «совка». Тільки головними інструментами пропаганди замість плаката і друкованої газети стали YouTube і Instagram.

Давайте тільки не забувати, що історія повторюється двічі. Трагедію ми вже пережили, переживемо і фарс авторства студії «Квартал 95».

custom essay writing service writing college essays custom essay service buy an essay research paper writer buy an essay college paper write my paper for me cheap essay writing case study help do my essay buy research papers writing a case study college essay writer essay writer help professional writing college essay writers