45563364_2005919442862787_3531562564515266560_n

Хлань: закон про Асоціацію водокористувачів стане механізмом, що відкриє шлях приватних інвестицій для розвитку систем зрошення

Про це на сторінці у Facebook  зауважив народний депутат фракції Партії «Блок Петра Порошенка», член  Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Сергій Хлань.

«Нарешті запустили процес прийняття закону про Асоціації водокористувачів або Об’єднання водокористувачів, ОВК. Для нас, для степу – це дуже і дуже важливо. Так, держава вперше за 20 років надала на розвиток системи зрошення 112 млн. гривень, проте, цього критично недостатньо. Треба інші джерела надходження ресурсів», – наголосив політик.

Також він підкреслив: «Хто, як не аграрії, зацікавлені в розвитку систем зрошення, але наразі вони не готові на це – система зрошення не належить їм і ніхто не буде вкладати кошти в чужу власність. І це абсолютно нормально».

45732315_2005919439529454_7534002661641682944_n

Саме тому, за словами парламентаря, і створюється  закон про Асоціацію водокористувачів, який стане механізмом, що відкриє шлях приватних інвестицій для розвитку систем зрошення.

Народний депутат зауважив, що закон передбачає передачу Асоціації водокористувачів у безоплатне довгострокове користування внутрішньогосподарську меліоративну систему, тобто труби від насосної станції до дощувальної машини. А в подальшому – і придбання права спільної власності на цю мережу аграріями, які є членами Асоціації.

Резюмуючи, Сергій Хлань зазначив: «Це практично аналог ОСББ, де власники багатоповерхівки так само вкладають кошти в свій будинок, поки \є власниками квартири. І результат роботи ОСББ видно практично відразу. Так само і Асоціація водокористувачів, створюється навколо кожної окремої насосної станції, яка подає воду у внутрішньогосподарчу зрошувальну мережу. Це дозволить збільшити площу зрошувальних земель майже на мільйон гектарів та отримувати вдвічі більші врожаї».

custom essay writing service writing college essays custom essay service buy an essay research paper writer buy an essay college paper write my paper for me cheap essay writing case study help do my essay buy research papers writing a case study college essay writer essay writer help professional writing college essay writers