68EB3946-B815-4537-8912-350BB87868FD_mw1024_s_n

Рефат Чубаров: Кримське суспільство все більше занурюється в стан терору і страху

Днями в Нью-Йорку, в рамках засідання Генеральної Асамблеї ООН і першої Міжнародної конференції по корінним народам, особливу увагу становищу з правами кримськотатарського народу в умовах анексованого Криму було приділено у виступах високих посадових осіб України, Росії та Естонії, а також в ході переговорів Президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана з Генеральним секретарем ООН Пан Гі Муном.

Зрозуміло, і мій виступ як Голови Меджлісу було повністю присвячено питанням забезпечення безпеки кримськотатарського народу на своїй Батьківщині, в якому серед іншого, вказувалося: «…Де-факто кримська влада розгорнула системну дискримінацію щодо кримських татар за расовою, етнічною та релігійною ознаками. Репресії набувають загрозливих для життя і безпеки кримських татар масштабів і характеру. В їх ряду викрадення та зникнення людей, бандитські напади на кримськотатарських та українських активістів громадянського суспільства, масові обшуки в будинках громадян, в мечетях, медресе, бібліотеках і школах».

Міністр закордонних справ Російської Федерації Сергій Лавров на одному зі своїх брифінгів, проведених ним в ці ж дні в Нью-Йорку, стверджував зворотне: «…Що стосується положення кримських татар, то вони громадяни Російської Федерації і підлягають обходженню, як будь-який інший громадянин РФ. Я не чув про якісь серйозні проблеми…».

Вчора близько 19 години вечора в Криму, на околиці селища Сари-Су (поблизу Білогірська) невідомими особами відкрито і з застосуванням сили було викрадено двох молодих кримських татар – Джеппаров Іслам (19 років) і його двоюрідний брат Ісламов Джевдет (23 роки). Їх заштовхали в автомобіль, який зник у напрямку Феодосії.

Про пригоду родичами викрадених були негайно повідомлені силові структури – поліція і ФСБ. Минула ніч і наступний день не принесли ніяких звісток про долю зниклих. Не встановлені також злочинці.

Згідно з відомостями із Криму, представники силових структур демонструють дії з пошуку викрадених молодих людей.

Проте ж зрозуміло, що в Криму встановлено тотальний контроль ФСБ за усім суспільством. Повірити тому, що відомству, що відстежує практично кожного жителя Криму, складно встановити осіб, які здійснили чергове насильство по відношенню до кримських татар, не можу.

Тим більше, що де-факто кримські власті продовжують оберігати і патронувати на найвищому рівні сумнозвісні своїми попередніми злочинами незаконні воєнізовані загони «кримської самооборони».

Кримське суспільство все більше занурюється в стан терору і страху…

custom essay writing service writing college essays custom essay service buy an essay research paper writer buy an essay college paper write my paper for me cheap essay writing case study help do my essay buy research papers writing a case study college essay writer essay writer help professional writing college essay writers