KOS_0990

Олег Мусій очолив Міжфракційне депутатське об’єднання з питань профілактики та боротьби з неінфекційними захворюваннями

Народний депутат Олег Мусій очолив Міжфракційне депутатське об’єднання з питань профілактики та боротьби з неінфекційними захворюваннями, створене у Верховній Раді України за його ініціативи.

Неінфекційні захворювання (серцево-судинні, онкологічні захворювання, діабет, хронічні хвороби органів дихання) зумовлюють понад 2/3 загальної захворюваності та близько 86% смертей в Україні. ВООЗ оголосила про епідемію неінфекційних хвороб у світі. До 2030 року організація прогнозує збільшення смертей від неінфекційних хвороб до 52 млн. на рік.

Об’єднання створене з метою напрацювання та втілена в життя комплексної національної політики щодо профілактики та боротьби з неінфекційними захворюваннями, які є гуманітарною проблемою, що загрожує національній безпеці держави. Зокрема, для розробки та внесення на розгляд парламенту законодавчих ініціатив, спрямованих на розв’язання багатовекторної проблеми неінфекційних захворювань, створення системи для профілактики, раннього виявлення та адекватного лікування небезпечних захворювань, запровадження механізмів зменшення впливу шкідливих чинників, які спричиняють їхнє виникнення.

До складу об’єднання увійшли: Олег Мусій, Ганна Гопко, Костянтин Яриніч, Олексій Кириченко, Ігор Шурма, Ірина Сисоєнко, Костянтин Іщейкін, Дмитро Добродомов, Іван Крулько, Денис Силантьєв, Олександр Біловол, Тетяна Бахтєєва, Олександр Дехтярчук, Олександр Шевченко, Василь Яніцький, Андрій Антонищак.

ДОВІДКА

Неінфекційні захворювання, зокрема інфаркти, інсульти, діабет, онкологічні захворювання, хвороби органів дихання є глобальною загрозою здоров’ю людей та економіці держави.

Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй (ООН) у вересні 2011 року затвердила Політичну декларацію профілактики та контролю за розповсюдженням НІЗ. У травні 2013 року Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) та країни-члени затвердили Глобальний план дій з профілактики НІЗ та боротьбі з ними на 2013–2020 роки, серед головних завдань якого є запровадження національної політики в галузі профілактики та боротьби з НІЗ в усіх країнах світу. 22 липня 2013 року держави-члени ООН одностайно ухвалили резолюцію Европейської економічно-соціальної ради про створення Міжвідомчої цільової групи з профілактики та боротьби з НІЗ, яка координуватиме діяльність усіх організацій системи ООН для реалізації Глобального плану дій ВООЗ з попередження та боротьби з НІЗ в 2013–2020 роках.

custom essay writing service writing college essays custom essay service buy an essay research paper writer buy an essay college paper write my paper for me cheap essay writing case study help do my essay buy research papers writing a case study college essay writer essay writer help professional writing college essay writers