USA_poroshenko

Візит Порошенка до США: Іспит на зрілість складено на «відмінно»

Візит президента України Петра Порошенка до Канади і в США 17-18 вересня 2014 став одним з найбільш плідних, напевно, за всю історію незалежності нашої держави. Ні за одним візитом не стежили так пильно і ми, і світове співтовариство, як за цим. Для всього світу надзвичайно важливе кожне слово, сказане Бараком Обамою і Петром Порошенко в ході цього візиту. По суті, це повноцінний іспит на атестат зрілості для України.

Скільки було таких іспитів за останній рік? А за всі 23 роки нашої незалежності? Однак цей один з найбільш важливих, тому що, Україна зараз балансує між розпадом, падінням в перманентну громадянську війну і виходом на новий рівень розвитку. Від нас залежить, який сценарій майбутнього ми для себе виберемо. Наш вибір – саме НАШ вибір! – Хвилює світове співтовариство. Мабуть, вперше ми відчули, що від нашої позиції залежить не тільки подальший розвиток держави «Україна», а й майбутнє Європи, світу. І президент США Барак Обама чітко дав зрозуміти, що Сполучені Штати, не впливаючи на вибір українського народу, готові підтримати наше мирні і прогресивні, демократичні устремління.

Це головний підсумок переговорів президентів США і України. Все інше, в тому числі, фінансова підтримка, конкретизація позиції США за статусом України в НАТО, є логічним продовженням основної тези. Відтепер Україна, український політикум, український народ можуть з повним правом вважати себе зріло самостійними.

Тепер про конкретні підсумки цього візиту для України і для світу. Безумовно, президент України Петро Порошенко на найвищому міжнародному рівні підтвердив свій статус реального лідера Української держави. Безумовно, це було б неможливо, якби він не мав підтримки українського народу. Важливо те, що президент домігся перших мирних тижнів на Донбасі. Висловивши підтримку мирному плану врегулювання конфлікту на Донбасі, президент США Барак Обама підтвердив, що курс президента України Петра Порошенка розділяє не тільки народ України (про що свідчать результати виборів), а й світове співтовариство. Ратифікація Угоди про Асоціацію з ЄС і візити до Канади і в США підняли імідж України на новий рівень. Ми остаточно ніколи не будемо сприйматися як «держава, залежне від Росії». Ми нарешті стали самостійним суб’єктом світового політичного процесу.

Пересічний читач після цих термін може поставити мені запитання, мовляв, це все прекрасно, але що конкретно переговори президентів США і України дадуть мені? Скажімо, жителю Київської області?

Перш за все, нас усіх хвилює безпека: і держави в цілому, і особисте. В цьому плані, найважливішим питанням є досягнення миру. Як можна будувати будь-які плани, щохвилини очікуючи обстрілу? Барак Обама дав зрозуміти, що в цій сфері Україна може розраховувати на максимальне сприяння американської сторони. В Україні скоро прибуде делегація фахівців США з реформування сектора безпеки і оборони. У плані співпраці з НАТО ми в нинішньому статусі можемо розраховувати на широку підтримку. Звичайно, головну роботу робити нам. Але ж ми її успішно робимо! Про це свідчить народна підтримка Збройних Сил, той рух, який, зокрема, розгорнулося в Київській області. Про це свідчать ті проекти, які ми реалізуємо для вимушених переселенців.

Саме ця результативність, єдність народу, жорсткий контроль народом влади і відкритість влади для народу стали для світової спільноти більш переконливим аргументом, ніж всі газопроводи і природні корисні копалини Росії. Тому ми, зміцнюючи свою безпеку, можемо сміливо розраховувати на широку зовнішню підтримку. Це дозволить протистояти агресії РФ, домогтися миру. Позиція США в цьому питанні гранично проста: конфлікт має бути врегульований мирним шляхом, мінські угоди зобов’язані вилитися в «міцний мир». Міцність світу на Донбасі тепер залежить від РФ. Тому підсумки візиту українського президента в США стануть іспитом на зрілість і для Росії. Чи здатна РФ мислити категоріями не імперськими, а сучасними геополітичними? В силах чи усвідомити, що збройна боротьба, тероризм як інструменти для завоювання ринків неспроможні, не кажучи вже про те, що вони злочинні? Якщо Росія не засвоїть черговий історичний урок, слід пам’ятати, що Україна підтримує світова спільнота, яка в силах забезпечити мир на Донбасі. А Український народ в силах розгорнути «другий фронт», почати партизанську боротьбу і будь-якими іншими шляхами відстоювати і своє право на самовизначення, і цілісність своєї держави. У кожному разі, ніхто не допустить розстрілів і війни, в тому числі, і в Київській області.

Економічна частина переговорів США і України вселяє оптимізм. По-перше, сама по собі конкретна фінансова підтримка в нинішніх умовах для нас дуже важлива. По-друге, факт визнання економіки України повноправно включеної в світову економіку є позитивним сигналом для інвесторів. Смію сподіватися на збільшення обсягу інвестицій в економіку нашої держави. І тут доречно повернутися до інтересів жителя Київської області. Київська область має найширший спектр пропозицій для інвесторів, від стартапів до великих проектів. Не випадково ми лідируємо по країні за обсягом залучених інвестицій. Є де і з чим розвернутися. Стрімкий розвиток підприємництва в області збільшить кількість робочих місць, зарплату і дозволить краще фінансувати соціальні потреби, соціальні програми. Судіть самі, що краще: оплакувати минуле чи прагнути до майбутнього.

Для мене підсумки візиту президента України в США сприймаються як найважливіше політичне подія – ми отримали потужний імпульс для формування нашого майбутнього. Залишається сказати тільки одне: нас чекає важкий, наполеглива праця заради цього майбутнього. І – ми до нього готові.

Лев Парцхаладзе, керівник  Київської обласної партійної організації “Блоку Петра Порошенка”

custom essay writing service writing college essays custom essay service buy an essay research paper writer buy an essay college paper write my paper for me cheap essay writing case study help do my essay buy research papers writing a case study college essay writer essay writer help professional writing college essay writers