BeFunky_рада люстрация 2.jpg

Цивілізаційне очищення влади

Народ має право знати ВСЕ про тих, хто здійснює функції влади. Тільки так можна розраховувати на те, що владна команда буде дійсно виконувати волю народу і керуватися інтересами держави. За великим рахунком, всі попередні владні команди це усвідомлювали. Але одні намагалися очистити владу напівзаходами, інші – імітували ротацію владної та політичної команд. Тому вимога Майдану – люстрація – має бути виконане. І головне – ЯК воно буде виконано.

В цьому сенсі, законопроект про очищення влади, прийнятий Верховною Радою на вечірньому засіданні у вівторок, 16 вересня, став справжнім якісним проривом. Так, і сам текст, і особливості його голосування у сесійній залі можна критикувати, можна обговорювати, проте, на сьогодні важливий факт створення законодавчих передумов для очищення влади. Вперше в Україні сформульовані критерії, відповідно до яких, у владу повинні прийти люди нової формації. Це не просто прогрес. У нинішніх умовах це – порятунок України як держави.

Можливо, не в усьому досконалий закон не настільки жорсткий, як хотілося б деяким політичним силам, особливо радикального спрямування, але це нормативний акт, який формує правову базу. І автори проекту, і Робоча група враховували світовий досвід, міжнародні стандарти.

Закон потрібен, він прийнятий вчасно, хоча може, з деяким запізненням (що можна пояснити процедурними моментами), але без цього закону нас чекала б «люстрація вулиці». Фактично без люстрації ми не могли б рухатися далі, держава всередині себе дала б тріщину. Деякі говорять про м’якості закону, про половинчастості – можливо, документ неідеальний. Але для України корисніше бути в рамках Конституції і в стандартах міжнародного права, ніж в такій серйозній справі керуватися документом, який не відповідає високим світовим стандартам.

Тепер по суті. Під люстрацію підпадають лише чиновники на керівних посадах, які працювали за минулої владної команди, члени їх сімей (або хто живе з тим, кого люструють), а також ті, хто звинувачується в пособництві сепаратистам (і їх вина доведена). Крім цього, люстраційний департамент Міністерства юстиції (який повинен бути сформований в Міністерстві юстиції) перевірить всіх тих, хто не зможе пояснити походження майна або капіталів.

Які наслідки? Я дуже сподіваюся, що такий цивілізований закон про люстрацію призведе до природного, еволюційному і давно назрілого очищення влади. І не тільки від корупціонерів, не тільки від людей, які формували тіньові схеми і які сприймали державу, як годівницю. Я б дуже хотів і бачу, що ми до цього прийдемо, щоб в Україні сформувалася нова культура влади, нова політична культура. Потужним проявом цієї нової культури влади став ЄвроМайдан. Він заклав надію на прозорість, відкритість, нових людей, нові підходи. Міцний зв’язок з народом. Саме відкритість влади, прозорість і простота процедур, прихід зовсім нових людей, дозволять швидко перетворити Україну. Нам дуже важливо зараз посилити потужний імпульс до оновлення, до очищення і до прориву в європейський цивілізаційний майбутнє, який є і ​​в українському суспільстві, і, що важливіше, в українській владі. Адже як можна будувати державу нової формації, як можна намагатися втілювати те ж інноваційне майбутнє за допомогою застарілих методів?!

Лев Парцхаладзе, кандидат в народні депутати від партії «Блок Петра Порошенка»

custom essay writing service writing college essays custom essay service buy an essay research paper writer buy an essay college paper write my paper for me cheap essay writing case study help do my essay buy research papers writing a case study college essay writer essay writer help professional writing college essay writers