DSC_1663

Перемога людей у Революції Гідності є їхнім замовленням на нову Україну

Вступне слово Голови Партії «Блок Петра Порошенка» Юрія Луценка на другому етапі Десятого Позачергового з’їзду «Партії «Блок Петра Порошенка»

Шановні делегати, гості, запрошені!

За останній час переважній більшості із тут присутніх доводилося брати на себе відповідальність. Якщо згадати коротко останні півроку життя в Україні, то ми побачимо фантастичну картину. Ми всі пам’ятаємо початок листопада, коли за ініціативою громадських активістів, опозиційних на той час фракцій, в Україні масово почали роздавати європейсько-українську символіку як символ прагнення підписати Угоду про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Ми пам’ятаємо, як тільки в Києві сотні тисяч стрічок, прапорців розходилися між людей. Багато хто тоді запитував нас: для чого ви це робите?

Ми, ті хто це організовував і фінансував, тоді сказали: український народ має знайти ту точку, ту межу, після якої далі відступати перед диктаторським режимом Януковича нікуди.

Справді, українці через поразки і роздрібнених та ворогуючих поміж собою демократичних сил довго терпіли режим Януковича. Терпіли великі знущання над народом, державою, але вони не могли віддати йому своє майбутнє.

Коли стало очевидно, що Янукович і його гангстерська команда украли у країни європейське майбутнє, народ повстав.

Усі ми були на Майдані – на столичному і в областях. Скажу лише про одну показову річ. На Майдані було вчергове продемонстровано вищість людей над формальними лідерами політичних сил. Саме люди тягли політиків за собою.

Це відчувалося щоденно.

Особливо це стало зрозуміло в той момент, коли лідери закликали до продовження «стояння», а люди пішли на вулицю Грушевського.

Тоді розкрилося, що тактика перемовин з режимом не приносить нічого, і люди це усвідомили набагато краще, ніж політики. Вулиця Грушевського стала початком революції.

Будь-яка революція – це злам системи, зміна правил.

Події на Грушевського, а потім – і трагічні події в Маріїнському паркові та на Інститутській, на самому Майдані – политі кров’ю героїв. Вони й привели країну до перемоги – підкреслю – революції.

Ми маємо затямити собі те, чого не зрозуміло керівництво держави у 2005 році. Відбулася не перемога окремо взятих політиків, а перемога людей. Вона – замовлення людей створити нову країну.

Я знову повторю тезу, про яку вже говорив журналістам. Українська Радянська Соціалістична Республіка загинула не в 1991 році. Тоді її перефарбували у жовто-блакитні кольори і в такому вигляді проіснувала всі ці роки. І раніше політична боротьба зводилася за право бути начальником у цьому пострадянському баракові.

У нас змінилося декілька президентів, але цей барак залишався. Майдан 2013-2014 років зніс цей барак, так само як і будь-які надії повернутися в нього.

Нам з вами належить збудувати фундамент нової країни. Ми зібралися не для того, щоб очолити руїни УРСР в будь-якому міністерстві і відомстві, які померли на наших очах.

Ми зібралися тут, щоб запропонувати громадянам України архітектуру майбутнього. Ми маємо запропонувати їм нову Україну, ту, за яку вони проливали кров, а сьогодні віддають життя на східному фронті.

Якщо ми запросимо їх назад – у відреставрований і пофарбований барак, вони будуть праві, якщо відсунуть і нас.

Ми мусимо запропонувати повне перезавантаження країни. Йдеться не тільки про те, що новим має бути ім’я Президента – тут зміни на краще вже відбулися. Ми маємо привести не лише новий депутатський корпус, і не просто нових керівників парламенту і уряду.

Ми маємо запропонувати нове бачення нової країни.

Той, хто живе серед людей, спілкується з ними, той бачить і знає: в країні вже народилася якась її нова якість. Ще кілька місяців тому ніхто б не повірив у те, що сотні людей віддадуть своє життя за якусь нову цінність – за спільну справу. Подивіться на біографії цих людей. Здається, їх нічого не об’єднує. Серед них селяни і шахтарі, бізнесмени і пенсіонери. Але разом їх пов’язала РЕСПУБЛІКА (латиною – спільна справа).

Ми мусимо збудувати країну для всіх, а не для обраних.

У цьому залі перебуває політична, бізнесова та громадська еліта країни. Я хочу запропонувати вам усім стати будівничими нової спільної справи, нової республіки. Тільки в такому чині ми зможемо бути корисними і потрібними людям.

Тому наш сьогоднішній з’їзд є з’їздом, що пропонує нове майбутнє. Майбутнє країни, за яку нам не буде соромно, за яку можна буде віддати життя, де в радість буде народжувати дітей і безпечно жити.

Як на мене, це головне наше завдання.

Сьогодні в країні немає іншої теми, ніж війна і мир. Всіх цікавить одне питання: коли закінчиться війна? Проте якщо ми намагатимемось шукати відповідь тільки на це запитання, то можна буде сказати: Путін переміг. У разі, якщо всі свої думки, зусилля, плани ми пов’язуватимемо тільки з війною, Україна не зможе збудувати нове конкурентоспроможне суспільство. Суспільство, яке зможе перемогти Росію в тім числі економічно.

Тому перед нами надскладне завдання. Ми маємо дбати про мир і будувати потужну армію і потужну економіку. Не вирішивши хоча б одного з цих завдань ми програємо або у військовому сенсі, або в економічному.

Так, ми партія миру. Ми однозначно виступаємо за мир у країні. За мир, який дасть нам змогу збудувати боєздатну, мобільну, сучасну, модернізовану українську армію. Професійну армію.

Від імені всіх присутніх хочу щиро подякувати всім добровольчим батальйонам, всім воїнам армії та Національної гвардії. Вони зробили неможливе. Після 23-х років розкрадання і приниження армії, вони змогли дати відсіч ворогові.

Маємо також подякувати тим, хто допомагає фронту фінансово, організаційно у будь-який спосіб.

Шановні делегати.

Нам нелегко буде здобути мандати. Але ще важче нам буде змінити Україну.

Ми делегуємо вам колосальну відповідальність за ім’я Президента, ім’я партії, ім’я українського громадянина.

Успіхів нам і Слава Україні!

custom essay writing service writing college essays custom essay service buy an essay research paper writer buy an essay college paper write my paper for me cheap essay writing case study help do my essay buy research papers writing a case study college essay writer essay writer help professional writing college essay writers