KOS_2062

Генпрокурор Ярема зустрівся з фракцією Партії «Блок Петра Порошенка»

2 лютого члени фракції Партії «Блок Петра Порошенка» у Верховній Раді зустрілись із Генеральним прокурором України Віталієм Яремою.

Під час зустрічі Віталій Ярема поінформував депутатів про розслідування злочинів, які були скоєні протягом листопада 2013 – лютого 2014 року під час мирних акцій протесту на Майдані в столиці України. Зокрема, він сказав, що всі злочини, які були скоєні представниками влади, а також працівниками правоохоронних органів, об’єднанні в одне провадження.

«Станом на сьогодні створене спеціальне управління по розслідуванню злочинів на Майдані, до складу якого входять представники СБУ, МВС та Генпрокуратури. Ми докладаємо всіх зусиль, аби в найкоротші терміни всі злочини були розкриті, і ті, хто їх скоював, організовував – були притягнуті до відповідальності», – наголосив Генеральний прокурор.

Відповідаючи на питання народних депутатів, чому такі злочинці як Пшонка, Іванющенко та інші з оточення Януковича досі не притягнуті до відповідальності, Генпрокурор зазначив, що зараз неможливо передати справи до суду, оскільки всі ці особи перебувають в Російській Федерації, а окремі з них – у Криму.

«Ми одразу ж передамо справи до суду, як тільки буде прийнятий закон про заочне кримінальне провадження», – заявив Генеральний прокурор.

Віталій Ярема також повідомив, що станом на сьогодні в Україні заарештовано 1,8 мільярдів доларів США, 6 мільярдів гривень, які лежать на рахунках осіб з оточення Януковича, які проходять по кримінальних провадженнях. За його словами, на рахунках країн Євросоюзу та Швейцарської Федерації заарештовано близько 200 мільйонів доларів.

Коментуючи питання очищення органів прокуратури, Віталій Ярема повідомив, що за 7 місяців перебування на своїй посаді 9 прокурорів притягнуто до кримінальної відповідальності, а з 357 осіб, котрі були люстровані відповідно до закону про очищення влади, 154 – це працівники прокуратури.

«Це при тому, що із всіх правоохоронних органів в прокуратурі найменша кількість працівників. Відповідно, підпали під люстрацію 41% працюючих в прокуратурі. Тому прокуратура очищається найшвидше від усіх правоохоронних органів», – наголосив Віталій Ярема.

Однак, на переконання окремих членів фракції, очищення у прокуратурі проходить повільно і не належним чином. Зокрема, депутати, котрі представляють Донецьку область, повідомили, що з нині діючих 21-го прокурора у містах і містечках, які перебувають під контролем української влади, лише 6 були змінені на своїх посадах, решта залишились ще з часів Януковича.

Через це та ряд інших питань депутатів з Донбасу було прийнято рішення, що із групою депутатів, які представляють східні регіони, Генпрокурор проведе окрему зустріч.

custom essay writing service writing college essays custom essay service buy an essay research paper writer buy an essay college paper write my paper for me cheap essay writing case study help do my essay buy research papers writing a case study college essay writer essay writer help professional writing college essay writers