0_6e192_fe3600e7_XL

Олександр Співаковський: Експертна група БПП розглянула законопроекти, які регулюють правовідносини у освітній та науковій сферах

Про це на сторінці  Facebook написав  народний депутат фракції Партії ” Блок Петра Порошенка”, в.о. голови Комітету з питань науки та освіти Олександр Співаковський.

” На останньому засіданні експертної групи фракції БПП  розглядалася низка законопроектів, які сплановані до розгляду на цьому пленарному тижні, в тому числі закони, які регулюють правовідносини у освітній та науковій сфері.

Зокрема, обговорювались проекти законів  3312-д “Про працевлаштування випускників”, 4349 “Про внесення змін до Закону України “Про наукову і науково-технічну діяльність” (щодо уточнення деяких положень) та  3491-д “Про освіту” . За результатами обговорення, законопроекти  3312-д  та  4349 були підтримані одностайно. Навколо ж проекту закону 3491-д “Про освіту”  розгорнулася конструктивна дискусія. Даний законопроект закріплює соціальні гарантії в освіті, демократичні правила управління і громадського контролю у сфері освіти, і в цілому відповідає проєвропейському курсу нашої держави. Також, цей документ враховує інтереси основних стейкхолдерів освіти, закладає можливості для кращого зв’язку освіти з ринком праці, а також формує нові цінності і орієнтири освітньої політики”,- зауважив парламентар.

“Нашим комітетом в цілому були отримані позитивні висновки на законопроект  «Про освіту» від НАН України, Інституту законодавства Верховної Ради України, Міністерства соціальної політики. У підготовці цього документу взяло участь багато практиків освіти (керівники навчальних закладів, експерти, громадськість), які виражають суспільний запит на нове унормування відносин в цій сфері. Сильні сторони даного законопроекту – впровадження інклюзивної освіти, визнання формальної, неформальної та інформальної освіти,  територіальна доступність повної загальної освіти, в тому числі опорних шкіл, створення освітніх округів,  право навчальних закладів створювати освітні комплекси тощо. Є і слабкі сторони  законопроекту, зокрема, відсутній механізм фінансового забезпечення реформ, передбачених в цьому проекті, не передбачено механізмів вирішення проблеми міграції з регіонів України абітурієнтів та студентів, що може загрожувати катастрофічною нестачею трудових ресурсів вже в найближчому майбутньому. Також прийняття  законопроекту вимагатиме розробки численних підзаконних актів та інших нормативних документів, що, цілком ймовірно, приведе до гальмування важливих змін.. “,- зауважив парламентар.

“За результатами обговорення, експертна група дійшла одностайного висновку щодо підтримання, в якості компромісу та розблокування подальшої роботи над ним, проекту Закону «Про освіту» № 3491-д у першому читанні та суттєвого його доопрацювання під час  підготовки до другого читання”,- зазначив народний депутат.

custom essay writing service writing college essays custom essay service buy an essay research paper writer buy an essay college paper write my paper for me cheap essay writing case study help do my essay buy research papers writing a case study college essay writer essay writer help professional writing college essay writers