співаковський

Парламент має виправити ситуацію з фінансуванням профтехосвіти – Олександр Співаковський

Сьогодні Верховна Рада має розглянути три важливих освітянських питання: затвердити результати парламентських слухань  “Професійна освіта як складова забезпечення кваліфікованого кадрового потенціалу України: «Проблеми та шляхи вирішення”; призначити іменні стипендії Верховної Ради для найталановитіших молодих вчених, а також призначити премії Верховної Ради найталановитішим молодим ученим в галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок за 2015 рік. Про це повідомив журналістам в Верховній Раді перший заступник голови Комітету з питань науки і освіти, народний депутат фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Олександр Співаковський.

«Комітет з питань науки і освіти дуже уважно розглянув усі пропозиції. Хочу звернути увагу на одну негативну тенденцію: на стипендії Верховної Ради ми будемо номінувати 24 особи з 30 можливих, оскільки більше заявок не було. На мій погляд, це дуже тривожний сигнал. Або це питання погано опрацювали на місцях, або це вказує на міграцію молодих фахівців», – зазначив голова комітету.

Олександр Співаковський також відмітив, що фінансування професійної технічної освіти зараз відбувається в «ручному» режимі і ця ситуація має бути виправлена. «Згідно рекомендаціям парламентських слухань, має бути створена гібридна, збалансована система фінансування, в якій бюджет впливає на формування державного замовлення в профтехосвіті. Також до цього процесу мають бути залучені місцеві ради і місцеві бюджети, які формують локальні економіки, а також місцевий бізнес. Ці рекомендації, які вже опрацьовані комітетом, ми пропонуємо затвердити парламенту», – сказав народний депутат.

custom essay writing service writing college essays custom essay service buy an essay research paper writer buy an essay college paper write my paper for me cheap essay writing case study help do my essay buy research papers writing a case study college essay writer essay writer help professional writing college essay writers