APM9900-690x450

Олександр Співаковський: Цього тижня ВР має розглянути ряд законопроектів щодо реформування системи освіти

Про це, під час засідання Погоджувальної ради керівників фракцій та голів комітетів Верховної Ради України, повідомив народний депутат з фракції «Блок Петра Порошенка», Перший заступник Голови Комітету з питань освіти Олександр Співаковський.

«У вівторок планується розглянути базовий закон про освіту, який передбачає здійснення кардинальних реформ: введення 12-річної освіти, реформа структури середніх шкіл, створення численних інституцій, зокрема,  Агентства з якості освіти, кваліфікаційний центр, опорні школи», – заявив Співаковський.

Він зазначив, що Комітет з питань освіти зробив відповідні запити до профільних міністерств щодо розрахунку економічних і юридичних показників законодавчих актів.

«Згідно нашими розрахунками, в 1200 актів ми повинні внести відповідні зміни. Враховуючи негативний досвід, який ми маємо від імплементації Закону про вищу освіту, де імплементовані тільки 40% актів, а також від імплементації Закону про науково-технічну діяльність, де з 17 прийнята тілька одна постанова кабміну. Те саме зараз відбувається в профтехосвітою. Оскільки,  для реалізації закону №3628, який ми з вами прийняли, за попередніми розрахунками Мінфіну, потрібно 1,6 млрд грн», – зазначив депутат.

У зв’язку з цим, Співаковський пропонує провести разом з Комітетом з питань бюджету парламентські слухання.

«В жовтні-листопаді разом з бюджетним комітетом потрібно провести парламентські слухання щодо фінансування розробки системи освіти в цілому. Щоб ми зрозуміли, де ми маємо дотації», – підкреслив Перший заступник Голови освітнього Комітету.

Крім того, Співаковський наголосив на тому, що потрібно відновити харчування у школах.

«Потрібно відновити систему харчування, і всі освітні реформи необхідно здійснити, щоб забезпечити імплементацію всі законів, що стосуються освіти», – сказав депутат.

Від фракції «Блок Петра Порошенка». Олександр Співаковський наполягає на тому, щоб до порядку денного були внесені законопроекти: - «Про внесення змін до додатка № 3 до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» щодо фінансового забезпечення реформування рибної галузі України”, реєстраційний №4464; - «Про внесення змін до розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (щодо підтримки літакобудівної галузі)», реєстраційний №3457; - «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо підтримки літакобудівної галузі», реєстраційний №3458; - «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для міжнародної кооперації суб’єктів літакобудування та розвитку вітчизняного літакобудування», реєстраційний №4809; - Проект Закону Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» щодо підвищення державної підтримки Національної академії наук України та національних галузевих академій наук”, реєстраційний №4477.

custom essay writing service writing college essays custom essay service buy an essay research paper writer buy an essay college paper write my paper for me cheap essay writing case study help do my essay buy research papers writing a case study college essay writer essay writer help professional writing college essay writers