KOS_8411

Закон про судоустрій один з найбільш професійно підготовлених законів – Ігор Гринів

На цьому тижні головними будуть закони МВФ і закон про судоустрій. Про це, після засідання фракції Партії «Блок Петра Порошенка» повідомив Голова фракції Ігор Гринів.

«Це принципові два напрямки, які реформують Україну. Без забезпечення суддівської реформи, ми нікуди не зможемо рухатись», – наголосив Голова фракції.

Ігор Гринів поінформував, що фактично майже всі фракції висловилися за підтримку судової реформи.

«В першу чергу, підтримку в голосуванні судової реформи ми будемо шукати в суспільства. Сьогодні на Погоджувальній раді було обговорення судової реформи. Фактично майже всі фракції висловилися за підтримку судової реформи. Окрім опозиційного блоку. Підтримку висловили і представники Самопомочі, на початку і Ляшко сказав, що він готовий його розглядати», – підкреслив народний депутат.

Коментуючи питання, чи несе закон про судоустрій узурпацію влади Ігор Гринів наголосив: «Я думаю, що коли закон про судоустрій буде внесений у Верховну Раду і опублікований, то всі побачать, що там немає ні узурпації влади, нічого іншого».

Ігор Гринів також підкреслив, що у зв’язку з тим, що судова реформа потребує Конституційних змін, робота над законом про судоустрій зайняла стільки часу.

“Цей закон вже 2 роки обговорюється у Верховній Раді. Вже 2 роки Президент працює над ним. Це вимагало Конституційних змін, тому це довго тривало. На сьогоднішній день вже робота закінчена і я думаю що це один з найбільш професійно пророблених законів”, – наголосив Ігор Гринів.

Голова фракції також звернув увагу на те, що самі юристи визнають, що закон підготовлений дуже професійно.

“Ключове, що змінить закон про судоустрій – це перезавантаження судової гілки влади. Ті судді, які зараз працюють як замкнута каста, не можуть реформувати самостійно свою систему. Свого часу ми проголосили незалежність судової гілки влади. А з другої сторони – ця гілка влади найбільш корумпована. Тому повинні бути механізми, які запускають свіжу кров. І тому там є норми, що суддівський склад може складатися не тільки з суддів, але й з науковців, з адвокатського корпусу. Це дозволить оновити кров в суддівській владі”, – сказав Ігор Гринів.