луценко

Юрій Луценко: Виборів не буде. Буде робота на країну

З виступу голови фракції БПП Юрія Луценка на засіданні Верховної Ради України 14 квітня 2016 року

У ці дні у нас сумна річниця – два роки тому почалася україно-російська війна. Почалася вона з того, що дехто ділив Україну на «західняків» і «східняків». Тому що дехто своїми донецькими «монолітами» довів до смертей Донецьк, Луганськ і окупований концтабір Крим.

Тому, прошу, перш за все, припинити ділити людей за місцем походження, по партійності, по вірі. Ми всі – українці. Тільки хтось гордиться цим, а хтось ховає цей паспорт на випадок виклику в ГПУ.

Уряд, який ми сьогодні проводжаємо, працював в екстремально важких умовах війни. Звичайно, зараз можна говорити про його недоліки. Я про них відверто і емоційно говорив з цієї трибуни раніше. Але сьогодні час збирати каміння. Тому слід сказати, що Уряд Арсенія Яценюка був причетний до того, що ми створили Українську Армію, як би цього не хотілося окупаційному блоку.

Цей Уряд забезпечив енергетичну незалежність, і ми прожили зиму без вонючого московського газу. Цей Уряд зміцнив бюджети міст на 40 відсотків. До речі, на Донбасі також.

Відтак, цьому Уряду є за що подякувати, і Арсеній Петрович заслужено отримав сьогодні аплодисменти. Так само заслужено, як свого часу він отримував критику.

Сьогодні історичний день. Не тому, що ми змінюємо одного прем’єра на іншого. Цей день історичний, бо дві фракції українського парламенту змогли подолати шкідливу українську звичку чубитися аж до розстрілу. Ми знайшли в собі сили створити коаліцію у 227 народних депутатів, які входять до БПП та Народного фронту аби далі йти дорогою, яку визначив нам Майдан.

Слава тим, хто узяв на себе таку відповідальність.

Треба звикнути, що відставка Уряду є важливою, але це не трагедія. Уряд – це не годівниця і не священна корова. Уряд – це можливість змінити ситуацію в країні на краще. Уряд – це інструмент. Він – як досвідчений менеджер використовує різні інструменти. Так само, як ми – парламент, найняті людьми Майдану, маємо ці інструменти міняти.

Наступний Уряд не буде командою «зірок Фейсбуку». Наступний Уряд не буде змагатися в гаслах. Наступний Уряд буде прагматично працювати на людей і на Україну.

Хочу, щоб Уряд отримав аплодисменти не тоді, коли його буде призначено, а тоді, коли приходитиме в комітети парламенту і на пленарні засідання із серйозними, проривними реформаторськими законами, які дозволять усім нам говорити не з надією, а з впевненістю – Слава Україні!

***

***

Зараз у залі відбуваються дві різні дії. Є люди, які взяли на себе відповідальність за те, щоб країна почала змінюватися на краще. Ці люди увійшли в кОаліцію, в якій нараховується 230 голосів, з яких 227 нараховують фракції БПП і Народного фронту. Таким чином коаліція, яка з фракційних і позафракційних має більшість, щодня поповнюється новими заявами.

Конституція вимагає внесення кандидатури нового прем’єра коаліцією саме фракцій, котрі мають 226 голосів. Така чисельність у нас є.

І саме цей факт бісить тих, хто хоче кричати про кАоліцію. Не вийде, панове! Ми будуватимемо країну, попри те, що цього не хоче широка опозиція. Широпа не правитиме в цій країні.

У нас виконуватимуться накази Майдану. У нас долатиметься корупція. У нас будуть нові робочі місця як єдина можливість подолати бідність, на якій ви – широпа – паразитуєте.

У нашій країні змінюватимуться умови ведення бізнесу. Так, з Європи приїздитимуть сюди, а наші – працюватимуть за кордоном.

Але за гроші олігархів лідери фракцій на приватних літаках відпочивати на островах не будуть.

У нас не все зразу зробиться.

Із завтрашнього дня не настане рай.

Уся країна воює й одразу на трьох фронтах. У нас не тільки війна з Кремлем, а й війна з корупцією і війна за нову економіку. Нам доведеться всьому давати раду.

Ті, хто об’єднався в коаліцію, – це солдати цієї української війни.

Ті ж, хто кричить, аби покричати, є тими, хто допомагає ворогові. Його п’ята колона.

Я з повагою ставлюся до опозиції, сам у ній часто був. Але опозиція має бути до конкретних кроків конкретного уряду, а не до країни заради голого піару і чергового виборчого шабашу.

Не буде цього. Розумію сум наших широких опозиціонерів – виборів не буде. Буде робота на країну.