генпрокуратура

У вівторок ми маємо звільнити Генпрокурора – Юрій Луценко

На цьому тижні треба покінчити з історією звільнення Генерального прокурора. Про це в ефірі програми «Підсумки тижня» на телеканалі «Інтер» сказав голова парламентської фракції «Блок Петра Порошенка» Юрій Луценко.

«За пропозицією Президента Генпрокурор України, втративши суспільну підтримку, написав заяву про відставку. Пан Шокін багато зробив для прокуратури, розпочавши її реформування. Але цю закостенілу систему змінити зсередини неможливо», – зауважив він.

Луценко зазначив, що «реформу цього напівмафіозного генерального могильника не може провести ніхто, хто був прокурором».

«Я думаю, що це має зробити людина зі сторони, яка має особисту і політичну мужність зруйнувати цю взаємопов’язану систему кругової поруки», – наголосив Луценко.

За словами політика, Шокін – один із тих, хто робив принципові кроки, але, тим не менше, недостатні, щоб люди відчули серйозні зміни.

«Він пішов у відставку, і ця відставка у вівторок має бути проголосована. Президент буде готовий до внесення наступного кандидата згідно своїх повноважень відразу після вирішення цього питання», – додав Луценко.

Він також зауважив, що пікетування Генеральної прокуратури одним із заступників Генпрокурора говорить лише про одне – в країні хаос. «Створення Генеральної інспекції, на якій правильно наполягає пан Сакварелідзе, не може бути предметом мітингу, бо це – предмет закону. А всі депутати, які підтримують заступника генпрокурора, мали давно внести проект закону, в якому ввести право прокуратури на Генеральну інспекцію, котра отримала б право чистити власні лави. А сьогодні законних підстав на створення такої інспекції у Генпрокуратури немає», – наголосив Луценко і уточнив, що єдиним таким органом на сьогодні є Національне антикорупційне бюро.

Юрій Луценко зазначив, що планує підготувати проект такого закону, завдяки якому Генеральна прокуратура зможе на законних підставах через Генеральну інспекцію вичистити власні лави від корупціонерів, провести конкурс, а результати цього конкурсу має підписати новий Генеральний прокурор, якого підтримає суспільство.