Луценко

Юрій Луценко: Вся країна може пересвідчитися, хто чіпляється за крісла, а хто хоче рухати країну

Цей тиждень вчергове виявився тижнем бабака. Ми щотижня вмовляємо «Народний фронт» погодитися із необхідністю зміни уряду, якому відмовило в довірі і суспільство, і парламент, але це не дає позитивного рішення. Про це в ефірі програми «Підсумки тижня» на телеканалі «Інтер» сказав голова парламентської фракції «Блок Петра Порошенка» Юрій Луценко, коментуючи досить тривалу прем’єріаду.

«Як відомо, Арсеній Яценюк заявляє, що він піде при умові, що буде кандидат в прем’єри і у нього буде 150 голосів, до яких приєднається «НФ», а також у нього буде програма, яку підтримає суспільство і наші міжнародні партнери. Окей, я зібрав лідерів п’яти фракцій і запропонував їм зробити елементарний аналіз ситуації», – сказав політик.

Луценко також нагадав, що в дискусії чотири фракції відмовилися йти на дострокові парламентські вибори, окрім «Батьківщини», яка утрималася. За технократичний уряд, зокрема, висловилася фракція «Самопомочі», яка водночас відмовилася входити до будь-якої коаліції. «Так» технократичному уряду сказали фракції БПП та «НФ», а РП та «Батьківщина» сказали «ні» такому уряду.

«Від імені найбільшої фракції в парламенті я вніс кандидатуру Володимира Гройсмана як можливого очільника коаліційного уряду. У понеділок відбудуться засідання усіх фракцій і ми очікуємо рішення і БПП, і «Батьківщини», а вона попередньо готова підтримати Гройсмана на посаду прем’єра, і «Народного фронту», яка, отримавши всі умови,які були виставлені фракцією, має визначитися завтра», – зауважив Луценко.

За словами голови фракції БПП, «пан Яценюк міг би у вівторок поставити на голосування свій вотум довіри або в інший спосіб оприлюднити заяву про відставку, після цього ми могли би підписати коаліційну угоду і внести кандидатуру нового прем’єра». «У середу цей кандидат міг би провести консультації із фракціями. А в четвер ми проголосували би за новий склад уряду», – спрогнозував розвиток подій у парламенті Луценко і наголосив, що «так роблять у нормальних країнах, де хочуть покінчити із політичним безвладдям».

«Тепер вся країна може пересвідчитися, хто чіпляється за крісла, а хто хоче рухати країну», – наголосив Луценко, зауваживши ще раз, що три основні умови «Народного фронту» виконані.

«Якщо «НФ» знайде ще сто одну причину, чому на цьому тижні це голосування не може відбутися, я особисто вийду з коаліції і думаю, що не менше ста моїх колег зроблять те саме», зазначив він і додав: «Це відкриє, на жаль, дорогу до виборів, бо країна не може бути заручником однієї чи декількох персон».

«Зміна: прем’єр від БПП, а голова ВР від «Народного фронту» – відповідає на запитання балансу влад з тим, щоб не було узурпування влади. Нам треба відновити суспільну довіру, відновити парламентську коаліцію і рухати країну до кращого життя. Далі ці тижні бабака продовжуватися не можуть», – резюмував Юрій Луценко.