Луценко

Юрій Луценко: Три сценарії для України

Із заяви голови фракції «Блок Петра Порошенка» Юрія Луценка після закінчення Ради коаліції 24 березня 2016 року

На сьогоднішній раді коаліції я запропонував розгляд трьох питань, трьох імовірних сценаріїв розвитку життя в Україні.

Перший. Збереження нинішнього формату уряду, як на моє глибоке переконання, так і за визнанням самого прем’єр-міністра, означатиме збереження недієздатного уряду і непрацюючої зв’язки уряд-парламент. Відповідно, це шлях до перевиборів.

Я попросив колег визначитися, хто зголошується на цей сценарій. Із усіх присутніх лише «Батьківщина» заявила, що утримується від відповіді, а всі інші вважають за необхідне уникнути сценарію дострокових парламентських виборів, які є великою загрозою для української національної безпеки.

Другий. Формування нового уряду. Він також має два шляхи. Перший шлях пропонував президент, висловившись за технократичний склад нового Кабінету Міністрів. Тобто, кандидат у прем’єри самостійно, без консультацій із фракціями, формує уряд на власний розсуд і несе відповідальність за його діяльність. Цей варіант зголосилися підтримати дві фракції: «Блок Петра Порошенка» і «Народний Фронт».

Це означає, що більшості голосів для внесення кандидатури такого технократичного прем’єра на розгляд президента у нас немає.

«Самопоміч», яка готова підтримати такого прем’єра, навідріз відмовляється входити до будь-якого формату нової коаліції. Йдеться не лише про разове голосування, а й про виконання норми Конституції щодо висунення кандидатури прем’єра коаліцією фракцій, які нараховують не менше 226 голосів. Позиція «Самопомочі», яка не бажає входити в будь-який формат коаліції, унеможливлює внесення кандидатури такого технократичного прем’єра.

Третє. У нас залишається єдиний сценарій для зміни уряду – внесення кандидатури від БПП, під яку можна знайти більшість голосів. Я запропонував кандидатуру Володимира Гройсмана як кандидата на посаду прем’єр-міністра і попросив фракції визначитися щодо його підтримки. Його підтримати може, звичайно після офіційного розгляду і офіційного рішення, фракція БПП, фракція «Народного фронту», фракція «Батьківщини», фракція Радикальної партії також розглядає такий варіант.

Таким чином ми маємо теоретичну можливість створити коаліцію під технократичний уряд з двох фракції (чого недостатньо), або ж створити коаліцію чотирьох політичних сил (що мають достатню кількість голосів) для коаліційного уряду.

Завтра пан Гройсман презентує чотирьом фракціям, які готові працювати в коаліції, свій план дій на поточний рік. Упевнений, що це має бути план дій парламенту і уряду прописаний по місяцям і конкретним напрямкам діяльності, чого нам так не вистачало у роботі з попереднім урядом.

Також кілька фракцій висловили побажання уточнити кілька положень коаліційної угоди, що також можна зробити в короткий термін.

Упевнений, що якщо наступного тижня ми не подолаємо політичну кризу, то єдиний шлях до змін в Україні лежить через шлях дострокових парламентських виборів. Це велика загроза для політичної та економічної дестабілізації та державницького українського життя.

custom essay writing service writing college essays custom essay service buy an essay research paper writer buy an essay college paper write my paper for me cheap essay writing case study help do my essay buy research papers writing a case study college essay writer essay writer help professional writing college essay writers