мамчур

Відлік початку окупації Криму почався 27 лютого – Юлій Мамчур

Про це народний депутат фракції Партії «Блок Петра Порошенко» Юлій Мамчур, якій у 2014 році командував 204-ою бригадою тактичної авіації у Криму, заявив журналістам у Парламенті.

«Зараз важко читати розсекречену стенограму засідання Ради Національної безпеки і оборони від 28 лютого 2014 року. Дуже важкі рішення приймалися в той час керівництвом держави. За інформацією, яку надало керівництво силових відомств, протистояти окупантам українська армія не могла. Можливо, можна було мобілізувати Майдан і піти на Крим Майданом. Зараз дуже важко казати про це. З 1991 року всі події у Криму вели до того, що ми зберегли війська агресора на своїй території. Вони там легально знаходилися і у 2014 році просто скористалися нагодою через слабкість влади. Ніхто не хоче згадувати, але в березні 2014 року Сухопутні війська Збройних сил України були фактично знищені. Були окремі бригади, які не могли взаємодіяти. Загального керівництво не було», – заявив народний депутат.

Юлій Мамчур зауважив, що до 21 години 27 лютого у українського військового керівництва була можливість забрати літаки з аеропорту Бельбек. «Всі 12 літаків знаходилися у повній бойовій готовності. Якби нам надали команду піднятися у повітря, ми би її виконали. 27 лютого керівництво Військово-морських сил України – керівник Генерального штабу, адмірал Юрій Ільїн, з Міністром оборони, громадянином Росії Павлом Лебедєвим прибули до аеропорту Бельбек. Ніяких вказівок вони не надали. Пізніше надійшла команда просто продовжувати бойове чергування. Військовослужбовці моєї частини, які зрадили Україні і перейшли на бік окупантів, здали бортові номери літаків. Літаки були пошкоджені: у повітрязабірники було накидано каміння, прострелені пневматики. Це не дало можливість підняти їх у повітря», – сказав народний депутат.

За словами Юлія Мамчура, зараз його бригада відновила бойову спроможність та нарощує сили. «Зараз в рази збільшилася чисельність особового складу, бойове завдання виконується на одному з аеродромів у Миколаївській області», – сказав депутат.