луценко

Питання неголосування за недовіру уряду було предметом розгляду фракції – Луценко

Неголосування частини депутатів за висловлення недовіри Кабінету міністрів стало предметом розмови на сьогоднішньому засіданні фракції. Про це в інтерв’ю телеканалу «112 Україна» сказав голова фракції «Блок Петра Порошенка» Юрій Луценко.

«Ми збиралися сьогодні для «розбору польотів». Ще на засіданні фракції у понеділок десять депутатів не проголосували за відставку уряду з різних міркувань. Ми відверто знали, що така кількість не проголосує. Не голосували, зокрема, Мустафа Джемілєв і Рефат Чубаров. То це їх хтось хоче звинуватити в тому, що вони комусь продалися? Чи вони робили «заготовлений» сценарій? Або Анатолій Матвієнко чи Олександр Третьяков? Їхня позиція: «над нами висить «дамоклів меч», травма 2005 року і ми не можемо повторити сценарій хаосу, не знаючи кандидатури наступного прем’єра», – пояснив він.

Окремо Луценко зауважив, що президент, якого звинувачують у «договорняках», перед звітом уряду виступив із відповідною заявою, де закликав уряд до відставки.

Разом із тим, голова фракції БПП зауважив, що частина депутатів поставили підписи «за» відставку уряду, але не голосували. Такі, за його словами, пояснили, що після спілкування з колегами з «Народного фронту» змінили свою позицію.

«Образа депутатів фракції стосувалася не тих, хто із самого початку задекларував свою позицію і на ній залишився. Образа була на тих, хто поставив підпис у Постанові, але не проголосував», – пояснив Юрій Луценко і закликав припинити практику «брати із стелі мільйони і роздавати їх депутатам».