Луценко_лб

Юрій Луценко: Ми готові працювати із Яценюком задля політичної стабільності в країні

Політик, який говорить про кадри, є поверховим політиком. Міняти кадри потрібно, але з ними потрібно міняти й цілі. Про це в ефірі «Подробиці тижня» на телеканалі «Інтер» заявив голова фракції «Блок Петра Порошенка» Юрій Луценко, коментуючи можливу зміну складу Уряду.

«В першу чергу необхідно говорити про корегування Коаліційної угоди та програми дій Уряду. Вона має, нарешті, показати календарний графік кроків, а відповідно – ми матимемо можливість контролювати виконання програми Урядом», – наголосив Луценко.

«Сьогодні героєм України є не лише солдат на передовому окопі в зоні проведення АТО. Але й героєм є той українець, хто відкриває маленьку кафешку та цех по пошиттю взуття, який в таких страшних умовах бореться за відродження економіки країни, не тільки за свій власний бюджет, а й за країну. Ми маємо їм допомогти – фермерам, середньому класу, студентству, які мають дати нову економіку замість втраченої її радянської частини сировинного характеру», – висловив упевненість політик і додав, що саме під цю мету має бути переформатований Уряд.

Голова фракції БПП зауважив, що міністри минулого року чимало зробили для фінансової стабілізації, децентралізації, але «зараз нам потрібно уточнити курс відродження економіки».

«Саме в цьому контексті ми готові запропонувати нового міністра транспорту, інших кандидатів на міністерські посади, але готові погодитися і з більш професійними кандидатами від інших фракцій коаліції. Йдеться не про партійний інтерес, йдеться про існування Кабінету міністрів як колегіального органу реформ», – зазначив Луценко.

За його словами, проблемою нинішнього Уряду є той факт, що він є Урядом одинаків, розумних, грамотних, професійних, але Кабмін не відбувся як колектив.

«Необхідно зробити такий колектив однодумців, який займатиметься конкретними реформами», – упевнений політик.

Говорячи про запланований на 16 лютого звіт Уряду, голова фракції БПП зауважив, що тиждень перед звітом у парламенті буде присвячений тісному спілкуванню прем’єр-міністра із фракціями коаліції. Також міністри мають, за його словами, прозвітувати у профільних комітетах. Окрім того, за 15 днів до звіту Уряду народні депутати мають отримати інформаційні матеріали про діяльність Уряду за минулий рік.

Не виключив Луценко і консультації фракцій коаліції з прем’єр-міністром за закритими дверима. «Я впевнений, що якщо Арсеній Яценюк зможе домовитися про нову команду професіоналів, яких будуть підтримувати фракції коаліції, то ми отримаємо новий Уряд на чолі з Яценюком і ефективну більшість, що прийматиме необхідні закони. Якщо почнуться битви партійних амбіцій або ультиматуми персональних питань, нічого не вийде», – наголосив Юрій Луценко.

У той же час, говорячи про можливу підтримку Яценюка на посаді прем’єра, голова фракції БПП наголосив, що інакше це означає перевибори Верховної Ради і щонайменше чотири місяці безвідповідальної балаканини дев’ятого валу популізму і заблокований парламент.

«Ми потратимо мільярд державних коштів, втратимо чотири місяці політичного часу для того, щоб провести у парламент таких самих депутатів. Необхідно залишити політичну стабільність задля залучення інвестицій і розвитку української економіки.  Задля цього ми готові працювати із Арсенієм Яценюком, аби він хотів працювати із нами», – резюмував Юрій Луценко.