антонищак

Новий пленарний тиждень у Парламенті розпочнеться з реформи митниці – Антонищак

Народний депутат України з фракції «Блоку Петра Порошенка» Андрій Антонищак разом із 11-ма депутатами парламентської коаліції підготували проект Закону України «Національну митну службу України». Про це в ефірі телеканалу «Рада» повідомив автор даної законодавчої ініціативи Андрій Антонищак.

За словами депутата, вже наступного тижня в Парламенті буде зареєстрований законопроект про Національну митницю, який має на меті провести кардинальну реформу митної служби.

«На сьогоднішній день митної служби фактично не існує. Її роль  – фіскальна функція – зводиться тільки до захисту економічних інтересів держави та наповнення державного бюджету.  Крім того, регіональні офіси фактично віддані на відкуп певним «кланам». У цьому можна було пересвідчитись, коли шість народних депутатів без попередження приїхали на Київську обласну митницю із чіткою базою даних про інвойси, машини, номера. Після цього з’явилась ідея щодо реформування митниці. Тому основною метою депутатського законопроекту є створення Національної митної служби України, яка забезпечуватиме захист митних інтересів, митної безпеки, внутрішнього ринку, розвиток економіки України, її інтеграції до світової економіки та протидію митним правопорушенням», – розповів Андрій Антонищак.

Він зазначив, що із розробкою даного законопроекту депутатами було проведено декілька зустрічей з європейськими експертами, де всі дійшли висновку про те, що митниця має стати окремою інституцією.

«Основна мета митниці – не наповнення бюджету. Основне завдання митниці – це безперешкодне, прозоре переміщення товарів та охорона кордонів від контрабанди. Тому даним законопроектом ми пропонуємо створити незалежну митну службу в складі Міністерства фінансів», – підкреслив Антонищак.

Він зауважив, що даний законопроект відповідає Стратегії сталого розвитку «Україна-2020», представленої  Президентом України та нормам європейського митного кодексу.

Єдина позиція, за словами Антонищака, яка поки що заважає прийняти даний законопроект – це зауваження Уряду, який у своєму «проти» вказує на МВФ.

«Яресько та Яценюк знову лякають депутатів МВФ. Але варто зауважити, що Міжнародний валютний фонд від нас вимагає боротися із корупцією, тому даний закон покликаний подолати корупцію на митниці», – наголосив народний депутат.

«Законопроектом передбачається  створення окремих служб – митниця, податкова, служба фінансових розслідувань та додаткових служб на митниці: служба аналітики, служба митної вартості товарів. Нова митниця повинна відповідати високому сервісу, прозорому офісу, в якому будуть працювати професійні митники. У той же час ми збільшуємо кримінальну відповідальність за хабар. До прикладу, якщо митник візьме хабар в розмірі 10 доларів, він автоматично позбудеться трудового стажу, квартири, соціальних пільг тощо», – сказав Антонищак.

Він додав, що наступним кроком для проведення кардинальної реформи митниці мають стати прямі переговори з МВФ, а також ЄС.

«Вести переговори через посередника – Уряд – неможливо. Це трансформується в іншу думку і доноситься іншими речами. Тому дуже скоро депутати здійснять робочі поїздки до Брюсселю, Страсбургу. Ми будемо говорити про наш законопроект», – додав Антонищак.