dsc_9790

Олександр Співаковський: Комітет з питань освіти та науки відправив Закон «Про освіту» на доопрацювання

Про це в коментарі журналістам зазначив народний депутат фракції Партії «Блок Петра Порошенка», перший заступник голови комітету  Олександр Співаковський.

«На розширеному засіданні Комітеті з питань освіти і науки проголосували за відправлення на доопрацювання законопроекту «Про освіту». Це  базовий закон, який визначатиме життя країни на наступні 20-30 років. Для нас важливо не швидко прийняти закон, а прийняти збалансований документ», – зазначив народний депутат.

Згідно закону, повна середня освіта в Україні буде визначена як обов’язкова.  При цьому, держава гарантуватиме громадянам право на отримання повної середньої освіти і сплачуватиме її здобуття. Але виникає запитання чому лише одну освіту, тільки середню? Ми маємо вивчити це питання і запропонувати компромісний варіант», – зазначив Олександр Співаковський.

«Норми закону про децентралізацію передбачають відміну освітніх субвенцій. Це неможливо робити. Адже професійна освіта на може фінансуватися з місцевих бюджетів, бо це державна політика. В цьому питанні важливо врахувати як державні інтереси, так і інтереси регіонів», – наголосив парламентар.

«Передбачається, що після ухвалення закону, початкова освіта триватиме 5 років, базова середня освіта здобуватиметься впродовж 4 років, а здобуття профільної середньої освіти триватиме 3 роки. Загалом 12 років.  Втім, як показали соціологічні дослідження, це нововведення не виправдовує себе і неефективне», – наголосив народний депутат.

custom essay writing service writing college essays custom essay service buy an essay research paper writer buy an essay college paper write my paper for me cheap essay writing case study help do my essay buy research papers writing a case study college essay writer essay writer help professional writing college essay writers