KOS_2233

Правовий Комітет ВР визнав антиконституційним законопроект 3040 про Нацагентство з управління активами екс-чиновників

Комітет Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя на засіданні визнав антиконституційним законопроект про Національне агентство з управління активами екс-чиновників.

Як розповів Голова комітету, народний депутат з фракції «Блок Петра Порошенка» Руслан Князевич, було прийнято рішення, що проект закону про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів (№ 3040 від 4 вересня 2015 року) суперечить Конституції і законам України.

Депутати відзначили, що парламент не наділений повноваженнями щодо утворення, реорганізації та ліквідації міністерств та інших центральних органів виконавчої влади.

«Це повноваження є дискреційним повноваженням Уряду, тому рішення про створення Національного агентства – центрального органу виконавчої влади повинно прийматися Кабінетом Міністрів України, шляхом видання відповідного правового акту», – сказав Руслан Князевич.

Він також зазначив, що пропозиція законопроекту про створення Національного агентства як центрального органу виконавчої влади зі спеціальним статусом є сумнівним з точки зору відповідності Основному Закону України.

«Функціонування таких органів державної влади як Антимонопольний комітет України, Фонд державного майна України, Державний комітет телебачення і радіомовлення України передбачено Конституцією України, а їх спеціальний статус, як центральних органів виконавчої влади, визначений у статті 24 Закону України «Про центральні органи виконавчої влади» (абзац перший частини першої). Конституцією України, існування інших таких органів, крім зазначених вище, не передбачено», – відзначив Князевич.

Серед іншого, Голова Комітету відзначив, що згідно з Основним Законом, Кабінет міністрів України відповідальний перед Президентом України і Верховною Радою України, підконтрольний і підзвітний Верховній Раді України у межах, передбачених Конституцією (частина друга статті 113). У зв’язку з цим, пропозиція законопроекту про підзвітність Національного агентства, яке є центральним органом виконавчої влади, Верховній Раді України, не відповідає нормам Конституції України.

«Враховуючи викладене, Комітет прийшов до висновку, що даний проект суперечить положенням Конституції України», – резюмував Руслан Князевич.