cgskmyjhba

Демократичні сили здобули переконливу більшість на позачергових парламентських виборах

Про це під час брифінгу за підсумками оголошених екзит-полів заявили лідери виборчого списку Партії «Блок Петра Порошенка» Віталій Кличко і Юрій Луценко.

За словами Віталія Кличка, демократичні сили зможуть сформувати переконливу більшість у новій Верховній Раді.

Тим часом Юрій Луценко привітав усіх українців з відкритими, чесними та прозорими парламентськими виборами та подякував виборцям, котрі віддали свої голоси за партію «Блок Петра Порошенка».

Луценко нагадав, що рік тому мало хто вірив у можливість відсторонення від влади банди диктатора, який згодом став кривавим. Але за рік Україна скинула Януковича, підписала Угоду про Асоціацію з Європейським Союзом та повела перезавантаження влади.

За словами Кличка та Луценка, партія «Блок Петра Порошенка» зберегла свої лідерські позиції, з яких починала виборчу кампанію.

Віталій Кличко наголосив, що партія Президента не поливала опонентів брудом. Можливо, це коштувало їй кількох відсотків голосів прихильності виборців.

Юрій Луценко також підкреслив, що «Блок Петра Порошенка» принципово не вів війну компроматів.

Лідери списку окремо наголосили на тому, що демократичні сили, що очевидно складають переконливу більшість мають не повторити помилок 2005-го та 2007-го років.

«Вкрай важливо, аби демократи не повторювали помилок 2005 року. Ми мусимо швидко й ефективно запроваджувати програму реформ «Стратегія – 2020». Європейська держава Україна починається з європейських критеріїв відповідальності та відкритості», – зазначив Віталій Кличко.

Юрій Луценко вважає, що основу майбутньої коаліції мають скласти «Блок Петра Порошенка», «Народний фронт», «Самопоміч» та «Батьківщина».

«Питання коаліції – це не питання розподілу посад, а питання готовності виконувати деталізовану конкретними законами з конкретними датами стратегію зближення України з Європейським Союзом. Той, хто висловить таку готовність, той і стане прем’єром та головою Верховної Ради. Україні потрібна команда запровадження чіткого плану реформ», – наголосив Луценко.

Щодо відносно високих показників, які, згідно з даними екзит-полів отримав Опозиційний блок, то Юрій Луценко вважає, що «було б дивним, якби уламки Партії регіонів узагалі не були представлені в парламенті».

«Люди, обличчя яких мало задоволення спостерігати демократам, мають усім нам нагадувати необхідність нашої єдності. І водночас нагадувати про те, до чого ми за жодних обставин не можемо повернутися», – переконаний політик.