луценко

Конституційна Асамблея є ідеальним варіантом отримання нової Конституції України – Юрій Луценко

У часи Майдану українська громада висловилася щодо неприйнятності чинної редакції Конституції як суспільного договору і Майдан вимагав зміни системи влади. Про це в програмі «Право на владу» на телеканалі «2+2» нагадав народний депутат, голова фракції «Блок Петра Порошенка» Юрій Луценко. Разом із тим він не виключив, що затвердження нової редакції Основного Закону відбудеться на Конституційній Асамблеї.

«На нинішньому етапі зміни до Конституції вноситимуться у три етапи. Створено і працюють три робочі групи за стратегічними напрямами. Перша – змінює місцеве самоврядування. Друга – по судовій реформі, напрацювання щодо якої завершуються, і без якої у нас нічого не зміниться. Третя – зміна стосунків у трикутнику президент-уряд-парламент. Усе разом це складатиме нову Конституцію, новий суспільний договір», – пояснив він, наголосивши на тому, що конституційна комісія створена розпорядженням Голови Верховної Ради і працює в парламенті.

Політик зауважив, що є людиною, яка очолює фракцію і його «думки є достатньо вагомими для моїх колег для того, щоб рухатися далі в цьому питанні».

«Я є прихильником скликання Конституційної Асамблеї. І коли станеться реконструкція Основного закону в трьох названих головних частинах, вважаю за потрібне, щоб люди обрали фахівців, яким буде заборонено на 10 років претендувати на політичні посади, і вони від імені народу затвердили текст нової Конституції», – сказав Юрій Луценко.

На його переконання, за наявності політичного бажання, фракції Верховної Ради можуть погодитися на те, що остаточні зміни до Конституції будуть запропоновані і затверджені Конституційною Асамблеєю.

«Президент Порошенко заявив, і я можу підтвердити як глава фракції те, що остаточні зміни до Конституції ми будемо голосувати не раніше грудня… Це буде залежати і від того, чи буде Москва виконувати Мінські угоди. Якщо далі вона не зробить жодного кроку в частині зобов’язань, дискусія про перехідні положення буде зовсім іншою», – заявив він і додав, що відповідальним політикам не можна відкладати зміни того, за що люди вийшли на Майдан.

custom essay writing service writing college essays custom essay service buy an essay research paper writer buy an essay college paper write my paper for me cheap essay writing case study help do my essay buy research papers writing a case study college essay writer essay writer help professional writing college essay writers