KOS_8773

Мустафа Джемілєв: Чим далі лізтиме Росія, тим швидше наближатиметься до свого кінця

Про це під час виступу в Парламенті Італії розповів народний депутат України з фракції «Блок Петра Порошенка», уповноважений Президента у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

В середу, 24 червня, в італійському Парламенті на засіданні Комітету із закордонних справ обговорювали питання анексії Криму та становище кримськотатарської спільноти. Головним доповідачем від України був Мустафа Джемілєв. Він розповів італійським колегам про придушення демократії, переслідування та викрадення активістів і вимушену еміграцію людей з півострова.

«Оскільки до Криму не пускають міжнародних спостерігачів, тому західній спільноті важливо мати інформацію з перших уст», –  Мустафа Джемілєв.

Кримськотатарський лідер пропонує виключно мирний шлях подолання українсько-російського конфлікту, зокрема, стосовно повернення Криму.

На його думку, італійський уряд та керівники інших країн ЄС повинні керуватися головним методом при цьому: тиснути на Росію і змусити її відмовитися від свого агресивного курсу.

«Санкції проти Росії повільно, але діють. Якщо так піде далі, Росія сама буде змушена відмовитися від своєї хуліганської поведінки на міжнародній арені. Та, звичайно, дуже важливо, щоб цих санкцій дотримувалися всі країни», − сказав Мустафа Джемілєв.

Він повідомив, що від часу анексії півострів залишили 35 тисяч людей, із яких більше половини кримські татари. Вони виїздять переважно в західні регіони України, хоча Меджліс радить кримськотатарському населенню концентруватися у межах Херсонської області. З одного боку, це допомогло б посилити українську присутність на кордоні з Кримом, а з іншого – людям потім легше буде повертатися на батьківщину, вважає Мустафа Джемілєв.

«У нас з’явилася ідея створити військовий підрозділ із дислокацією в Херсонській області, який би складався із вихідців із Криму, не лише кримських татар. Президент Порошенко не заперечує. Нині триває обговорення, якій структурі він буде підпорядкований: Національній гвардії чи Міноборони? Адже так чи інакше, Крим буде звільнений, це лише питання часу. У звільненому Криму не буде по-старому: тамтешні військові частини будуть мати і поліцейські функції», − повідомив у Римі народний депутат.

За його словами, попри тотальну дезінформацію та промивання мізків членам Меджлісу з боку російських агентів, переважна більшість кримських татар залишаються на проукраїнських позиціях. Місцевій владі вдалося переманити на свій бік лише трьох із 33 членів Меджлісу. Щоб протидіяти зомбуванню кримських татар, їм допомагають із облаштуванням супутникових антен і працюють над запуском радіостанції «Майдан».

Мустафа Джемілєв переконаний, що Україна має продовжувати економічну блокаду анексованого півострова. На його думку, абсурдно «годувати окупантів за свій рахунок», адже про забезпечення Криму тепер має дбати Росія. Колишній голова Меджлісу не розділяє побоювання, що така поведінка Києва сприятиме більшій агресії з Москви.

«Мені здається, чим далі лізтиме Росія, тим швидше наближатиметься до свого кінця, − говорить пан Джемілєв. − Я впевнений, що Україна – це остання авантюра Росії. Це – не Чечня. Тут Росія захлинеться. Якщо нині загальне число втрат серед українських вояків 5-6 тисяч загиблих, то у росіян у 2 з половиною рази більше. Ми своїх воїнів ховаємо з почестями, а вони своїх загрібають, як собак».