4 (1)

Українські і польські парламентарі утворили групу з підготовки Декларації примирення своїх народів

21-22 червня відбувся візит української делегації народних депутатів до Республіки Польща (м.Варшава) для участі у VIIІ засіданні Міжпарламентської Асамблеї України та Республіки Польща. У заході, разом з депутатами інших фракцій, взяли участь народні депутати з фракції «Блок Петра Порошенка» Олександр Співаковський,  Володимир Арешонков, Степан Кубів, Максим Курячий,  Анатолій Матвієнко,  Ігор Насалик.

За словами народного депутата України, першого заступника голови Комітету з питань науки та освіти Олександра Співаковського,  на засіданні Міжпарламентської асамблеї «Україна-Польща» було прийнято рішення утворити групу з підготовки пропозицій до Декларації примирення українського і польського народів.

Парламентар відзначив, що Асамблея висловила  переконання, що правдиве примирення може настати між вільними народами винятково на грунті правди про болючі для обох сторін події спільної історії з одночасним засудженням злочинів проти людяності. Головним обов’язком сучасних поколінь є вшанування жертв.

6

Серед інших питань, сторони обговорили активізацію співпраці парламентарів у галузі підтримки реформи з децентралізації, двостороннього співробітництва у сфері освіти, науки і культури. Транскордонну співпрацю та питання виконання Меморандуму щодо взаєморозуміння між Державною космічною агенцією України та Польською космічною агенцією в сфері досліджень і використання космічного простору в мирних цілях.

«За результатами проведення засідання, була ухвалена Спільна декларація Міжпарламентської асамблеї України і Республіки Польща. Йде мова про співпрацю в галузі молодіжних обмінів, у тому числі, шляхом якомога швидкого започаткування діяльності Українсько-польської Ради обміну молоддю, яка повинна сприяти поглибленню взаєморозуміння серед нового покоління українців та поляків», – розповів народний депутат.

Олександр Співаковський також розповів, що окремим пунктом в Резолюції було зазначене питання допомоги та підтримки дітям-жертвам збройного конфлікту на Сході України,з урахуванням рекомендацій Комітету ООН з прав людини.

 

custom essay writing service writing college essays custom essay service buy an essay research paper writer buy an essay college paper write my paper for me cheap essay writing case study help do my essay buy research papers writing a case study college essay writer essay writer help professional writing college essay writers