7J1A3839 (1)

Олексій Гончаренко: Громадянам України потрібен український президент – нам не потрібен путінізм і авторитаризм

Відсутність норми щодо незалежного конкурсного відбору кандидатів на посаду голови НАБУ та ДБР у тексті змін до Конституції, по суті, означає втрату ними незалежності від інших гілок влади, – про це з трибуни Верховної Ради заявив депутат фракції «Європейська Солідарність» Олексій Гончаренко.

«Змінами до Конституції України фактично пропонується вбити незалежність антикорупційних органів: Національного антикорупційного бюро і Державного бюро розслідувань. Якщо це не так, то чому в тексті немає згадки про незалежні процедури відбору кандидатів на посади директора ДБР та НАБУ», – сказав Гончаренко.

Парламентар закликав звернути увагу на те, що зміни повноважень президента необхідно здійснювати для наступників, адже закон не має зворотної сили, і українці обрали Зеленського як людину, яка відповідає за певні сфери.

«Президента України обрав народ України на певні повноваження. І коли громадяни України обирали Володимира Зеленського президентом України, цих повноважень президента України не було.

І якщо зараз ми хочемо їх розглядати, то це можна розглядати лише для наступного президента України, якого громадяни оберуть з такими повноваженнями. Бо єдиним джерелом влади в Україні є народ», – наголосив Олексій Гончаренко.

Він закликав нову владу не реалізовувати в Україні російський сценарій монополізації влади, а захистити демократію.

«Здається, що Володимир Олександрович переплутав своє ім’я. Йому здається, що він став Володимиром Володимировичем. Нам не потрібен Володимир Володимирович!

Громадянам України потрібен український президент! Нам не потрібен путінізм в Україні! Він забирає на себе всі повноваження: Нацгвардія, НАБУ, ДБР — все одна людина. Це хто? Монарх? Сьогодні ми стоїмо перед серйозним викликом приходу авторитаризму в Україну. Захист демократії – це нині має стати гаслом кожного відповідального політика», – сказав парламентар.