солідарність партія

Ірина Луценко: фракція БПП готова об’єднуватися у коаліцію з фракціями, з якими у нас співпадатиме курс

Про це Представник Президента України у ВР Ірина Луценко заявила під час прес-брифінгу у ВР, коментуючи вихід НФ з коаліції і формування нової коаліції депутатських фракцій.

«Якщо курс, який буде запропонований депутатами різних фракцій, буде повністю співпадати з тим курсом, якого дотримувався «Блок Петра Порошенка», то все може бути»,- сказала Луценко.

Вона зазначила, що «Блок Петра Порошенка» буде продовжувати курс, започаткований Петром Порошенком, на прискорення руху України щодо отримання плану дій на членство в НАТО.

Депутат наголосила, що вихід «Народного фронту» з коаліції є свідченням того, що упродовж останніх п’яти років вона дійсно існувала в парламенті, а будь-які заяви політиків про її відсутність були лише інсинуаціями.

«Коаліція була до цієї хвилини і вихід з коаліції «Народного фронту» говорить про одне, що будь-які інсинуації про те, що коаліції не існувало, були неправдою»,- зазначила депутат.

Луценко також звернула увагу на те, що кожна фракція та депутатська група має право, відповідно до регламенту Конституції та чинних законів України, вчиняти дії, які ними передбачені, тому НФ мав повне право вийти з цієї коаліції.

«Це означає 30-денний відлік, відповідно до законодавства про створення нової коаліції. Чи означає це, що Президент Зеленський може розпустити парламент? Так, це означає. Чи готова фракція «Блок Петра Порошенка» до чергових чи позачергових виборів? Так, ми готові як до позачергових виборів і ми про це заявляли і заявляємо, так і до чергових виборів. У нас працюють штаби, які працювали на виборах Президента, у нас працюють мажоритарники, у нас працює партія, у нас працює багато активістів і волонтерів, які готові з моменту, коли буде розпущено парламент, включитися в політичну боротьбу на вибори до Верховної Ради», – уточнила Луценко та додала, що партія «Блок Петра Порошенка «Солідарність» веде роботу щодо ребрендингу.

«Ми обов’язково будемо розглядати це питання. Уже робота ведеться з цього приводу. І найближчим часом, я думаю, наш лідер Петро Порошенко презентує ці напрацювання», – зазначила Луценко.