oznor

Ірина Луценко дала сім порад новообраному Президенту Зеленському

Про це Представник Президента України у ВР Ірина Луценко заявила під час брифінгу у ВР.

Вона відзначила, що серед усіх Президентів України Петро Порошенко досягнув найбільшої кількості результативних голосувань конституційною більшістю понад 300 голосів у Верховній Раді, адже із понад 200 поданих Главою держави законодавчих ініціатив, понад 170 були підтримані депутатами, як коаліцією, так і опозицією.

«Як Президентові Порошенку вдалося не воювати, не шантажувати, не принижуючи парламент, досягти такого результату? Дозволю собі дати новообраному Президентові Зеленському, зважаючи на його недосвідченість в таких питаннях, декілька порад: навчіться у Порошенка терпінню – як не воювати з парламентом, а переконувати депутатів. Це демократія. І парламент, як колективний орган, у нас головний в країні.

Пропонуйте депутатам такі проекти законів, за які голосуватиме навіть опозиція. Приклад – внесення змін до Конституції про зобов’язання Президента, Уряду та ВР привести Україну до вступу в НАТО та ЄС.

Будьте принциповим і не слухайтесь олігархів. Пам’ятайте, що ви – Президент всіх українців, а не лише тієї частини суспільства, яка підтримала вас на виборах. Необхідно чути своїх опонентів (опозицію) і дослухатися до конструктивних пропозицій. Тільки в такий спосіб можна забезпечити ефективну роботу ВР і консенсус в суспільстві», – зауважила Луценко.

луценко

Представник Президента закликала Володимира Зеленського співпрацювати з міжнародною коаліцією.

«Щоб заручитися їхньою підтримкою, необхідно мати чітку позицію, рішуче продовжувати реформи в Україні, непохитно захищати права співгромадян.

Важливо, як можна побороти російську паспортизацію Донбасу – вивчіть державну українську мову. Петро Порошенко власним прикладом показав, що російськомовний українець може вивчити і вишукано нею спілкуватися. Освойте цю м‘яку зброю!! Вона допоможе вам захистити Україну і знайти спільну мову у парламенті. На кінець першої каденції Порошенка українською заговорили навіть самі одіозні представники Опоблоку», – наголосила Луценко.

Крім того, депутат закликала Зеленського поважати, захищати і посилювати українське військо.

«При Президентові Порошенку відродилась українська армія, отримала нову сучасну зброю, обмундирування, достойну зарплату. Парламент підтримував всі законодавчі пропозиції Порошенка, направлені на розбудову армії. Ми єдина країна в світі, яка виділяє майже 6% ВВП на ЗСУ. Тому, подані вами пропозиції на підтримку та посилення армії завжди знайдуть більшість у ВРУ.

І на завершення. Взявши цю булаву в руки, уважно роздивіться її. В навершії її знаходиться секрет – стилет із латинським виразом «Omnia revertutur» («Все повертається»). Пам‘ятайте про це, коли будете приймати рішення. В ваших руках доля 46-мільйонної країни», – підкреслила Ірина Луценко.