луценко

Луценко: за 5 років ВР підтримано понад 200 законодавчих ініціатив Президента Порошенка, які дозволили Україні наблизитись до стандартів НАТО та ЄС

Про це Представник Президента України у ВР Ірина Луценко заявила під час брифінгу у ВР, звітуючи про свою дворічну роботу на посаді.

Вона зазначила, що перед Представником Президента стояли ключові завдання: побудова ефективної та конструктивної співпраці з депутатськими фракціями та групами, комітетами Верховної Ради, від успішності якої залежала підтримка парламентом законодавчих ініціатив Глави держави.

«За 5 років парламентом підтримано понад 200 законодавчих ініціатив Президента Порошенка, які дозволили: ратифікувати Угоду про асоціацію між Україною та ЄС, яка стала дороговказом для України до її євроатлантичного майбутнього; закріпити відмову України від здійснення політики позаблоковості; розпочати судову реформу, яка забезпечить незалежність та ефективну роботу органів судової влади, підвищення професійних вимог до суддівського корпусу; посилити інституційну незалежність НБУ, що є передумовою стабільності національної валюти України; створити незалежну антикорупційну інфраструктуру тощо», – розповіла Луценко.

Вона також звернула увагу на те, що за останні роки парламентом підтримано низку фундаментальних законів, ініційованих Президентом України, які мають визначальне значення для подальшого розвитку України, зокрема: закон про нацбезпеку; закон про реінтеграцію Донбасу, яким РФ визнано державою-агресором, закріплено дату початку окупації; закон про дипломатичну службу, який дозволить перейти від пострадянської системи до системи європейського зразка тощо.

Крім того, парламентом підтримано ініційоване Президентом Порошенком припинення дії Договору про дружбу з РФ. Це стратегічне рішення стало передумовою для проведення МЗС інвентаризації всіх договорів з РФ», – пояснила Луценко.

Народний депутат також розповіла, що створення Вищого антикорупційного суду, ініційоване Президентом, завершило формування антикорупційної інфраструктури, яка стане опорою для України у боротьбі з корупцією.

«Найбільшою ж честю для мене стало представлення змін до Конституції щодо курсу на членство в ЄС та НАТО. Це дозволило закріпити незворотність обраного курсу України, мобілізувати українське суспільство та владу, що сприятиме реалізації євроінтеграційних реформ.

Передача Андріївської церкви у постійне користування Вселенському Патріархату стала не менш важливим рішенням, яке засвідчило виняткову повагу до Церкви-Матері та сприяло отриманню Томосу, якого українці чекали понад 300 років», – відзначила Луценко.

Представник Президента відзначила, що реалізація цих кроків та збереження закладеного нами міцного фундаменту української історії успіху дозволять забезпечити євроатлантичне майбутнє України, добробут і безпеку кожного українця, розбудову європейської держави вільних і щасливих людей.