60347312_2226667687421032_6750753424607805440_n

Ірина Геращенко: в питанні звільнення заручників прогресу немає

Про це представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи у Мінську  Ірина Геращенко написала на сторінці у Facebook, де повідомила, що сьогодні відбулася скайп – конференція гуманітарної підгрупи, в якій українську сторону представляли експерти МінТОТ і СБУ.

«Перед кожною мінською зустріччю ми з іншими учасниками і експертами від України обговорюємо всі нюанси, всі деталі нашої позиції, списки, прізвища, проблематику. Безмежно вдячна всім колегам по групі від української сторони, бо це непроста і невдячна робота»,- написала політик та підвела підсумки конференції

«Очікувано, на жаль, в нас немає прогресу в питанні звільнення заручників і нової інформації, що стосується долі незаконно утримуваних підлітків , військових і цивільних, утримуваних в РФ політв’язнів і військовополонених моряків», – зауважила вона та додала, що “ українська сторона висловила обурення і протест щодо недопуску координатора ОБСЄ Т. Фріша до утримуваних в окупованому Луганську військових…”.

Народний депутат повідомила, що окрім ключової теми – звільнення, піднімалися питання передачі листів і посилок через МКЧХ, зниклих безвісти.

«Також домовилися, що 22 травня, коли в Мінську відбудуться засідання інших груп, на безпековій піднімуть як одну з пріоритетних – ремонт моста в Станиці Луганській. Українська сторона ще раз наголосила про нашу готовність провести реконструкцію, аби полегшити пересування через КПВВ тисяч людей»,- наголосила парламентар.

«Нам потрібні гарантії безпеки від РФ і демонтаж незаконно встановленого на мосту блок-посту ОРЛО, відведення техніки і розмінування прилеглих територій. Українські відповідальні структури готові негайно приступити до реконструкції. Дуже б хотілося прогресу бодай в цьому питанні»,- зауважила політик.