trudovaya1

Третьяков: маємо забезпечити соціальні гарантії особам, які залишилися без роботи за півтора роки до пенсії

Голова Комітету у справах ветеранів та осіб з інвалідністю, народний депутат фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Олександр Третьяков та члени Комітету підготували та внесли на розгляд Верховної Ради проект закону про внесення змін до деяких законів України щодо дострокового виходу на пенсію у зв’язку з рішенням Конституційного Суду України № 5-р/2018 від 22 травня 2018 року.

За словами співавтора законопроекту Олександра Третьякова, документ розроблено з метою забезпечення виконання рішення Конституційного Суду щодо гарантування права на достроковий вихід на пенсію за півтора року до досягнення пенсійного віку особам, трудовий договір з якими розірвано з причин, які не залежали від їх волі і не були наслідком дій цих осіб.

Законопроект дасть змогу забезпечити виконання рішення Конституційного Суду України № 5-р/2018 щодо соціальної підтримки осіб, яким на момент звільнення з роботи з незалежних від них підстав залишилося не більше як півтора року до досягнення пенсійного віку, йдеться в пояснювальній записці до документу.

Голова Комітету зазначив: «Це стосується осіб, які: по-перше, звільнені з роботи з ініціативи працедавця, у зв’язку із скороченням чисельності працівників або ліквідацією підприємства. А також у зв’язку з тим, що людина за станом здоров’я не може виконувати свої трудові функції і це підтверджується висновком лікарської комісії».

«А також осіб, які мають відповідний страховий стаж: жінки не менше 30 років , чоловіки – не менше 35 років»,- додав він.

Підпадають під дію цього закону і особи, яким на момент звільнення залишилося не більше 1,5 року до досягнення пенсійного віку.

Нагадаємо, що пенсійний вік чоловіків -  60 років, а жінки, з квітня цього року. мають право на пенсію після досягнення 59 років. Тобто. йдеться про осіб, які залишаються без роботи, відповідно, без доходу, у досить поважному віці, в якому важко знайти роботу.