замітка-аграрні-розписки

Бакуменко: аграрні розписки – дієвий інструмент, який дозволить залучити товарні і фінансові ресурси в аграрну галузь

Про це на сторінці в Facebook зауважив народний депутат фракції Партії «Блок Петра Порошенка», заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин Олександр Бакуменко після зустрічі із керівником Проекту “Аграрні розписки в Україні” пані Хелен Феірлемб

Даний проект впроваджується IFC – International Finance Corporation у партнерстві з Швецарською Конфедерацією Schweizerische Eidgenossenschaft / Confédération Suisse

«Аграрні розписки – це простий, швидкий та головне дієвий інструмент, що дозволяє залучити товарні і фінансові ресурси в аграрну галузь. Аграрні розписки широко використовуються агровиробниками для отримання кредитування як від постачальників, так і від фінансових установ», – пояснив політик.

57340945_2021673698138164_314868652379734016_n

Також народний депутат підкреслив, що якщо брати до уваги міжнародний досвід, то аграрні розписки показали свою ефективність у Бразилії, де вони почали працювати більш ніж 20 років тому.

«Завдяки аграрним розпискам, бразильські фермери залучили понад $30 млрд. оборотного капіталу. В Україні, від початку впровадження цього інструменту в 2015 році, було оформлено 1324 аграрні розписки на суму близько 8,7 млрд. грн. А з початку 2019 року оформлено 473 аграрні розписки на суму 4,032 млрд. грн. (майже $150 млн.)», – додав він.

Під час зустрічі сторони  обговорили функціонування аграрних розписок в Україні, а також питання вдосконалення їх правового регулювання. Представники Проекту надали свої пропозиції, що стосуються модернізації аграрних розписок, поліпшення їх доступності для агровиробників, спрощення порядку вчинення правочинів з аграрними розписками та покращення системи захисту прав кредиторів.

Резюмуючи, Олександр Бакуменко зауважив: «На завершення ми обговорили та узгодили подальші кроки співпраці для успішного функціонування аграрних розписок в Україні».