Чубаров

Чубаров: у болючих для України питаннях команда Зеленського повертає нас до рівня дискусій середини 1990-х років

Про це народний депутат фракції Партії «Блок Петра Порошенка», Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив ІА «ZIK», коментуючи перебіг президентської виборчої кампанії в Україні.

Парламентар, відповідаючи на запитання,щодо пропозиції команди Зеленського питання мови, віри і території піднімати після війни, звернув увагу на те, що за п’ять років війни, українці  більш-менш знайшли порозуміння щодо найбільш болючих питань.

«Мені здавалося, що ми вже певним чином об’єдналися навколо української мови і навколо розуміння, що будь-яка церква і будь-яка релігія в Україні не може зовнішньо управлятися. Надання Томосу я розцінюю як абсолютну самостійність Української православної церкви.

І тут знову все це ставиться під сумнів. Я вважаю, що на етапі певного порозуміння, якого ми вже досягли, команда Зеленського нас знову повертає до рівня дискусій, які відбувалися, починаючи з середини 1990-х років», – зауважив Чубаров.

Він також звертає увагу на те, що такі дискусії найбільш вигідні Путіну, який пробує захопити всю Україну.

«Коли Путін і російські політики аргументували собі і зовнішньому світові причини, чому вони захоплюють Крим, вони це представляли як необхідні і вимушені дії щодо захисту російськомовних громадян. Отже, загострення цих питань може дати фокус Росії використати напряму релігійні і мовні питання для подальшої агресії проти України», – відзначив Чубаров.

Крім того, депутат вважає, що тільки діючий Президент України Петро Порошенко зможе на міжнародній арені продовжити боротьбу за деокупацію Криму та окупованих територій Донбасу.

«За будь-яких умов, при приході нового Президента сфера міжнародних відносин України якоюсь мірою буде відбудовуватися по-новому. Ми просто втратимо час. Це абсолютно об’єктивно і безвідносно до особи Зеленського чи когось іншого.

Тобто, щодо зовнішньої політики треба нарощувати те, що вже було зроблено. Із цим погоджуються всі – і прихильники, і опоненти нинішнього Президента. Всі віддають йому належне за його зовнішню політику. Якщо у внутрішній політиці багато людей, в тому числі, прихильників Петра Порошенка, очікують кардинальних змін, зокрема, в кадровій політиці та антикорупційній боротьбі, то зовнішня політика є така, яка на сьогодні є системною та має лише нарощуватися», – наголосив Рефат Чубаров.

Крім того, у питанні повернення Криму та інших територій, політик закликав українське суспільство до максимальної мобілізації і єдності.

“Тут необхідно, щоб українське суспільство завжди демонструвало свою єдність, щоб Україна відбудовувалося як успішна країна і щоб своєю успішністю мобілізовувала надалі міжнародну спільноту на допомогу Україні в її протистоянні російській агресії і на відновлення своєї територіальної цілісності.

… чим рішуче Україна буде намагатися відновити свою територіальну цілісність, тим більше їй буде допомагати міжнародна спільнота. Не дай Бог українське суспільство буде відходити у внутрішні чвари. Чим більше це відбуватиметься, тим більше наші партнери будуть у нас розчаровуватися і будуть потрохи відмовлятися від допомоги Україні», – резюмував Рефат Чубаров.