news3.26.11.18

Сергій Алєксєєв: Кодекс з процедур банкрутства робить Україну більш інвестиційно привабливою

Кодекс України з процедур банкрутства робить вітчизняний ринок більш інвестиційно привабливим, а права кредиторів більш захищеними. Про це сказав один із співавторів Кодексу з процедур банкрутства, народний депутат фракції Партії “Блок Петра Порошенка”  Сергій Алєксєєв, коментуючи порталу «Банкрутство & Ліквідація» його підписання Президентом України Петром Порошенком. За словами Сергія Алєксєєва, за роки незалежності це перший комплексний документ, що регулює всі процедури банкрутства як юридичних, так і фізичних осіб.

«Кодекс покращує позицію України в рейтингу Світового банку «Doing business» в середньому на 10 позицій, що може дати нашій державі, за приблизними розрахунками, додаткових 6 мільярдів доларів інвестицій», – сказав він.

За словами Сергія Алєксєєва, Кодекс з процедур банкрутства вирішує питання, що найбільше турбували інвесторів. Зокрема, скорочує тривалість процедури банкрутства, знижує її вартість, значно підвищує її ефективність.

«Це актуальні питання для бізнесу й одні з перших, які задають іноземні інвестори при ухваленні рішення починати працювати в Україні. Вирішення в Кодексі цих питань робить вітчизняний ринок більш конкурентоздатним у глобальній боротьбі за фінансові ресурси, а права кредиторів більш захищеними», – вважає він.

Сергій Алєксєєв наголосив, що від ухвалення Кодексу у виграші будуть усі, адже передбачені процедури збалансовані та рівною мірою захищають як кредиторів, так і боржників. Документ окрім ліквідації зайвих бар’єрів, спрощення доступу до процедур та зменшення строків провадження у справах про банкрутство зменшує також і можливості зловживань у цих питаннях.

«Ми довго працювали над документом, вивчали світовий досвід та рекомендації міжнародних фінансових організацій. Це дозволило знайти золоту середину, щоб максимально безболісно, як для боржника, так і кредитора, вирішити питання простроченої заборгованості, передбачивши і низку запобіжників від різноманітних махінацій, і певні гарантії», – зазначив він.