Бєлькова

Ольга Бєлькова: команда кандидата Зеленського зобов’язана дати конкретну позицію по всім важливим питанням енергетики

Про це у себе на сторінці в Facebook зауважила народний депутат фракції Партії «Блок Петра Порошенка», заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Ольга Бєлькова.

Депутат звернула увагу на те, що досі команда кандидата в Президенти Володимира Зеленського не оприлюднила програму щодо енергетичної безпеки України.

«З повагою ставлюся до опонентів у політичній боротьбі. Ще з більшою повагою ставлюся до всіх виборців і вважаю, що у них є право приймати рішення на виборах, будучи проінформованими про основні політики команди кандидата», – зауважила Бєлькова та перерахувала основні досягнення Президента та Уряду  на ринку енергетики .

Вона нагадала, що найскладнішими рішеннями, які довелося приймати чинній каденції парламенту, були закони про ринок газу і ринок електроенергії.

«На мій погляд, це найболючіші реформи для всіх українців, але потрібні. Але ці рішення і відповідні закони було проведено коаліцією і підписано чинним Президентом. Яку альтернативу або зміни пропонує нова команда Зеленського? Чи ми все зробили правильно?

Було також прийнято новий закон про НКРЕКП. Як людина, яка займалася кожною правкою, очолюючи робочу групу, знаю, що багато критики було у частині повноважень Президента у частині призначення/звільнення членів. Що саме кандидат на посаду Президента Зеленський та його команда планує змінити в цій частині? Чи ми все зробили правильно?”, – запитує парламентар.

Крім того, за словами  народного депутата,  було оголошено про пріоритетність нарощування видобутку українського природного газу і перехід до ринкових умов його продажу в Україні.

«Сьогодні це працює в сегменті промислового споживання газу. Ми прийняли нові фіскальні умови для видобувних компаній, вирішили питання земельних бар’єрів в рамках діючої конституції, дерегулювали газовидобувну галузь, прийняли децентралізацію ренти на видобуток газу (5% у місцеві бюджети). Президент, і Прем’єри 2014-2019 приймали участь у цій роботі дуже активно. Що планує змінити кандидат Зеленський? Які нові ідеї є у команди в частині видобутку газу і нафти? Чи ми все зробили правильно?», – відзначає Бєлькова.

Депутат також не знає, які основні принципи тарифоутворення та цін на енергоносії сповідує команда кандидата Зеленського – щодо атомної, зеленої, вугільної генерацій е/е, опалення для населення.

«Тарифна політика не є прямо у компетенціях Президента, але за посадою Президент має право ініціювати законодавство із усіх сфер…», – наголосила парламентар.

«Україна сьогодні у дуже складній ситуації із збереженням контракту на транзит російського газу нашою територією. Які кроки планує кандидат Зеленський щодо посилення позиції України? Тут цікавлять саме дипломатичні новації кандидата. За час 2014-2019 робота велася у побудові дипломатичного фронту 1) проти лінії Газпрому і їх лобістів для згуртування партнерів України в інших країнах, 2) впровадження принципів 3-го енергопакету ЄС в Україні 3) пошуку потенційного трансатлантичного чи європейського партнера для управління українською ГТС. Чи ми все робили правильно?», – вчергове запитує народний депутат.

Резюмуючи, Ольга Бєлькова зауважила: « Я обіцяю підтримати і визнати правильність всіх гідних ідей команди Зеленського в енергетиці особисто…, але  команда кандидата зобов’язана дати конкретну позицію у частині своїх ідей та вже прийнятих рішень 2014-2019 років по всім важливим питанням енергетики. Пропонуйте нове, змінюйте старе, але також визнавайте і те, що було зроблено правильно».