1_702bf

Дехтярчук ініціює створення музейної кімнати у колишній Дубенській в’язниці, де збереглися сліди злочинів «руського міра» радянського періоду зі знищення українців

Про це народний депутат України фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Олександр Дехтярчук розповів в коментарі журналістам.

Він нагадав історію, коли в ніч з 24 на 25 червня 1941 року при підході німецьких військ до Дубна, у Дубенській в’язниці розпочали розстріл українських в’язнів.

«Такі жахливі події відбувалися на західній Україні у 1941 році.

Минулого року, завдяки активній позиції військових, мерії м.Дубна, нашої команди, нам вдалося передати Дубенську в’язницю, ліквідовану перед тим Пенітенціарною службою, в постійне користування Міністерству оборони України. У стінах Дубенської колишньої колонії, де перебувала страшна в’язниця, наразі облаштовується українська військова частина. Вперше, за багато років, громадськість міста, громадськість України, отримала можливість вільного доступу до цих страшних приміщень.

8_702bf

На велике наше здивування, у цокольному приміщенні Дубенської колонії по сьогоднішній день збереглася законсервована страшна розстрільна кімната з розстрільним коридором. Ми маємо законсервовані приклади страшного «руського міра» на території Західної України», – зауважив Дехтярчук.

Депутат звернувся до Міністра оборони України, керівництва Рівненської обласної ради, Дубенського історико-культурного заповідника з проханням сприяти у створенні музейної кімнати в підвальному приміщенні колишньої Дубенської в’язниці, де збереглися сліди злочинів «руського міра» радянського періоду зі знищення українських громадян.