черненко

Олександр Черненко: це не фан і не челендж, за свій вибір потім буде потрібно нести відповідальність

Про це народний депутат України фракції Партії «Блок Петра Порошенка», Голова підкомітету з питань виборів та референдумів Комітету ВР з питань правової політики і правосуддя Олександр Черненко на своїй сторінці в Facebook, коментуючи перебіг другого туру виборів Президента України.

Він звернув увагу на те, що дві третини голосують за Зеленського і проти Порошенка, якраз через те, що останній зробив.

«Через «армію, мову, віру», якщо казати спрощено. Для таких виборців втрата «контактіка» і «однокласників» важливіша за безвіз. Для них військовий збір – це грабунок. Для них Томос – це термос. Для них Медведчук – швидше позитивний або просто невідомий персонаж і вони зовсім не переймаються тим, що той досі не сидить. І, я думаю, що електорат Зеленського і Кернеса з Трухановим співпадає на відсотків 80. Цих людей марно звинувачувати в таких електоральних настроях, але ще більш абсурдно звинувачувати Порошенка в тому, що в них такі настрої», – зауважив Черненко.

Він також звернув увагу на те, що нечисленна частина виборців Зе – міський середній клас і малий бізнес, і як окремий його підвид – євробляхери.

«Для них безвіз – це цінність. Для них зупинка економічного обвалу – благо, а корупція – зло. Але Порошенко у них асоціюється лише з корупцією. Тільки от зарплата власним працівникам «в конверті» – це для них не корупція. Спрощений податок – священна корова! А невеличкий хабар для вирішення питання – норма. Для них – система «прозоро» – це супер, якщо вона стосується їх конкурента, а не їх власного бізнесу.

Ще один суттєвий сегмент виборців Зеленського – аполітична молодь. Дійсно, Зе забрав і відмобілізував на свою підтримку фактично всю молодь у більшості регіонів – респект, як то кажуть, і уважуха. Ці виборці дійсно, не дивляться телевізор, а світ спостерігають через екран смартфонів.

Тому багато вже говорили про технологічний електоральний прорив нового кандидата. Можливо по формі це так, але ж контент! В таких молодих людей в голові повна каша – вони однаково без розбору споживають і захоплюється Дудьом і Гордоном, Шарієм і Кварталом. І виходячи з цього, формують власні політичні уподобання. Для них є авторитетом умовна Оля Полякова, а не умовний Лесь Подерев‘янський.

Зе вдалося через сучасні засоби комунікації і мемасики заохотити молодь до виборів, але не вдалося (бо такої мети і не ставилося – швидше, навпаки) пояснити, що вибір має бути усвідомленим. Це не фан і не челендж. за цей вибір потім буде потрібно нести відповідальність, вибачте, за таке моралізаторство», – відзначив Черненко.

Депутат також зауважує, що кандидат Володимир Зеленський – непоганий хлопець але важливо для виборців знати, хто за ним стоїть.

«…мені добре відомо, хто за ним стоїть і хто ще набіжить після можливої перемоги. Я не вірю в самостійність цього персонажа, як би ми не тішили себе ілюзіями.

За красивими першими призначеннями і законодавчими ініціативами ми можемо не побачити, як повернуться до нас ті, для яких рейдерство і монополізація всіх галузей є суттю існування. Я не можу зрозуміти, як люди, які нарікають на сервіс МАУ і захмарні ціни в Буковелі, можуть підтримувати ставленика олігарха, довкола якого завжди випалена земля, а паростки конкуренції придушуються на корню. І в бізнесі, і в політиці. Звісно, МАУ і Буковель – всього лише алегорія, але вона дає розуміння, чого нам чекати.

Сьогодні патріотичний виборець – це ситуативна підтримка Зеленського. Ситуативна і дуже критично налаштована, яка при першій нагоді розчарується в своєму обранці. І Зеленському нічого не лишиться, окрім як кристалізувати на свою підтримку електоральне ядро, про яке я написав на початку. А ядру не потрібно красивих слів про НАТО і Європейський вибір. Почнеться справжній і неприкритий реванш.

І не кажіть, що не попереджали…», – наголосив Черненко.