мінськ

Геращенко: українська сторона вимагає від РФ припинити будь – які спроби впливу на виборчий процес через ескалацію на фронті

Про це на сторінці в Facebook повідомила представник України в гуманітарній підгрупі в Тристоронній контактній групі в Мінську  Ірина Геращенко після засідання в Мінську, ключова тема якого була – безпека.

«Українська сторона вимагає від РФ припинити будь – які спроби впливу на виборчий процес через ескалацію на фронті. Ми не дозволимо РФ і бойовикам зривати вибори на Донбасі через порушення режиму тиші», – наголосила Геращенко.

Народний депутат повідомила: «Звернули увагу ОБСЄ на той факт, що через обстріли не відкрита дільниця у Катеринівці , на Луганщині ( 106 округ, там зареєстровано більше 270 виборців). Звільнений від окупаційних військ Український Донбас обиратиме Президента України – Верховного Головнокомандувача. Не дозволимо нікому зривати наші вибори».

У свою чергу,  представник України в ТКГ Євген Марчук нагадав ОБСЄ про чергові , збиті ЗСУ, новітні російські безпілотники , які проводили розвідувальну діяльність на Луганщині. 

«Ці безпілотники були продемонстровані українським депутатам, які очікують від СММ ОБСЄ чіткої фіксації всіх порушень режиму тиші, чесного моніторингу щодо присутності на окупованому Донбасі російської зброї і техніки і публічної позиції про неприпустимість порушення безпекового блоку мінських угод»,- додала вона.

Також Ірина Геращенко зауважила, що Україна покладає повну відповідальність на РФ як окупанта за зрив відкриття КПВВ « Золоте» і блокаду реконструкції аварійного мосту в Станиці Луганській. 

«РФ діє за принципом : чим гірше –  тим краще, створює гуманітарну катастрофу на Донбасі. Вимагаємо від РФ негайно зняти свій блок-пост , що незаконно встановили на залишках зруйнованого мосту, розмінувати прилеглі території і забезпечити режим тиші для проведення реконструкції. Очікуємо більш жорсткої публічної позиції від ОБСЄ щодо блокади гуманітарних питань Москвою, вважаємо,що ця проблема має бути обговорена в штаб- квартирі ОБСЄ в Відні»,- наголосила політик.

«Окреме питання зустрічі – безпекова ситуація в Красногорівці. Ми звернулися до РФ – забезпечити режим тиші для проведення ремонту газопроводу . Від СММ очікуємо моніторингового супроводу на час ремонту»,- написала політик.

Також народний депутат зазначила, що українська сторона засудила дії окупаційного режиму в Криму, де сьогодні відбуваються облави в стилі фашистських режимів і обшуки в родинах кримських татар. 

«Ще раз наголосили, що мандат СММ ОБСЄ розповсюджується на всю територію України. Крим – це Україна і ми чекаємо, що СММ почне моніторити безпекову ситуацію в Керченській протоці і в Криму. Вимагаємо припинити тиск на кримських татар»,- зазначила парламентар.

«Особливе питання і в групі , і на ТКГ – негайне звільнення військовополонених моряків . Гризлов ховає очі і уникає обговорення проблеми. РФ також категорично відмовилася обговорювати питання звільнення засуджених росіян на політв‘язнів Кремля як в форматі 25/25, так і в вузькому форматі ( ми пропонували негайно передати нам хворого П. Гриба і літнього О.Сизоновича та В. Балуха в обмін на росіян Седикова і Висоцького). Представники РФ вчергове відмовилися від своїх громадян і повторили мантру про « внутрішній конфлікт» й що « Київ має домовлятися з Луганськом і Донецьком». РФ неприховано чекає нової української влади і будь – кого з президентів, хто поповзе на поклон до Москви і поїде ручкатися з бойовиками на окуповані території. Й, насправді, осі ці очікування приходу проросійської влади і підігрування цьому деякими нашими політиками також впливають на важкі переговори. Представники РФ на цьому етапі – повністю неготові до будь яких просувань у вирішенні гуманітарних і безпекових питань»,- написала вона.

Резюмуючи Ірина Геращенко зазначила: «Ми очікували, що на виборчий період представники РФ втратять залишки конструктиву , але бачимо повний саботаж . Не опускаємо руки. Після виборів санкції проти РФ залишаться і Москва змушена буде говорити з Києвом і виконувати мінські угоди».