4

У Манченках Харківського району відкрили відбудований селищний клуб

У будівлі добудували глядацьку залу на 100 місць з професійною сценою. З результатом проведених в клубі робіт ознайомилася голова Харківської ОДА, депутат обласної ради від БПП Юлія Світлична під час робочої поїздки в район.

«Будівля, в який займалися в гуртках діти Манченків, була пристосована під клуб, в ній навіть не було актової зали. Ми повністю відновили будівлю, тепер діти можуть навчатися в комфортних умовах і виступати на справжній сцені. До робіт підійшли комплексно, тож селищний клуб у Манченках не гірший за великі будинки культури, які є в містах області», – сказала Юлія Світлична.

1

Вона зауважила, що розвиток сфери культури на Харківщини є одним з пріоритетів для обласного керівництва.

«Зміцнюючи культурну інфраструктуру, ми даємо можливість мешканцям регіону розвиватися, підвищувати культурний рівень. Тому в цілому сфері приділяємо багато уваги. Від відновлення сільських будинків культури, яких в минулому році відремонтували близько 200, до будівництва філармонічного комплексу. Підтримуємо працівників культури: виплачуємо з обласного бюджету надбавки для співробітників академічних театрів та концертних установ», – розповіла керівник області.

Реконструкція клубу в Манченках була розпочата у 2018 році: тут добудували приміщення глядацької зали, виконали перекриття даху, провели роботи з оновлення фасаду, внутрішні роботи та ін. Встановлено індивідуальне опалення – твердопаливний та газовий котли.

3

У 2019 році за кошти обласного бюджету в будівлі було проведено оздоблення внутрішніх стін, улаштування підлоги в глядацькій залі та кімнатах для гуртків.

Також для клубу придбали меблі, одяг сцени, механіку для сцени, комп’ютерну техніку, звукове, світлове, телевізійне та аудіовізуальне обладнання.

За словами директора клубу Ірини Анчукової, відкриття нової будівлі клубу дозволить збільшити кількість гуртків. Зараз в клубі діють хореографічний, вокальний та гурток декоративно – прикладного мистецтва. У них займаються понад 60 учасників. У планах – театральний гурток, також мешканці селища просять відкрити клас гри на гітарі.

7

«Ми 14 років чекали на цю подію, повноцінного клубу в нас не було. Тепер ми маємо не просто приміщення для гуртків, але й справжню сцену. Для нашого селища – це справжнє свято», – поділилася директор клубу.