геращенко

Геращенко: ОБСЄ мовчить, що РФ нічого не зробили для облаштування КПВВ, і цим посилюють гуманітарну катастрофу на Донбасі

Про це на сторінці в Facebook заявила  Уповноважений Президента з мирного врегулювання ситуації на Донбасі  Ірина Геращенко.

«Про відкриття КПВВ «Золоте» лідери нормандського формату домовилися в жовтні 2015 року і Парижі. Українська сторона негайно розпочала обладнання пункту. З бюджету було виділено 7 млн грн на ремонт дороги, встановлення зручних робочих місць прикордонників, закуплено обладнання для перевірки авто і документів, облаштовано санвузли, бомбосховище, медпункт»,- наголосила політик.

«Це одне з найзручніших і найкраще обладнаних КПВВ . Ми відкрили цей критично важливий для Луганщини пункт перетину 31 березня 16 року . Контрольовані росіянам бойовики тоді влаштували провокацію і заблокували роботу КПВВ. Звичайно, з повного благословіння РФ»,- додала вона.

Ірина Геращенко підкреслила, що протягом трьох років на утримання недіючого КПВВ, де змушені були чергувати прикордонники, наші військові, пішло майже 2 млн грн.

«Днями українська сторона направила дипломатичну ноту краінам нормандського формату, в тому числі і РФ, що ситуація з відсутністю нормальних пунктів перетину на Луганщині близька до катастрофічної і поінформували, що 24 березня ми відкриваємо КПВВ»,- наголосила народний депутат.

Геращенко наголосила: «Плани РФ – інші. Їх план – повна ізоляція окупованого Донбасу. Сьогодні ми через відеоспостереження могли побачити територію за КПВВ «Золоте». Там – запустіння, відсутність дороги, жодного натяку на пункт перетину, жодного руху для розмінування території , встановлення пунктів перевірки документів , санвузлів».

Також вона написала: «Мені дивно читати коментарі деяких ГО і активістів, мовляв, треба тоді домовлятися і думати, де ще відкрити КПВВ, яке влаштує бойовиків. Ви серйозно? Ще викинути на вітер мільйони гривень , побудувати ще один пункт перетину, який потім теж не відкриють? Підігрувати бойовикам?».

«Ми не збираємося ні про що домовлятися з бойовиками і легімітизувати таким чином «республіки». Вони ніхто, і живуть виключно за російські подачки. На нормандському форматі було домовлено про відкриття КПВВ Золоте. Й ми вимагаємо від Путіна тримати своє слово»,- заявила політик.

Також Ірина Геращенко зауважила, щодо особливоі позиції ОБСЄ, які всі ці роки мовчать про те, що РФ і їх маріонетки нічого не зробили для облаштування КПВВ, для вирішення гуманітарних питань і , навпаки, посилюють гуманітарну катастрофу на Донбасі.

«А Золоте ми відкриємо. Аби жителям окупованих територій було легше і зручніше приїжджати на підконтрольні українській владі регіони.

Й робитимемо все, аби всі ці КПВВ взагалі зникли з української землі – як тільки повернемо наш контроль над нашим кордоном»,- резюмувала Ірина Геращенко.