C5B8BACC-28CC-4369-9827-D82554DC325F_cx0_cy19_cw0_w1023_r1_s

Ірина Геращенко: Україна має повну готовність відкрити КПВВ «Золоте»

Про це на сторінці в Фейсбук зауважила Уповноважений Президента з мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях  Ірина Геращенко, коментуючи готовність української сторони відкрити КПВВ «Золоте».

«Українська сторона напередодні поінформувала ОБСЄ і нормандську четвірку, що відсутність повноцінного КПВВ на Луганщині посилює гуманітарну катастрофу в регіоні, й ми не збираємося з цим більше миритися. Ми провели всі відповідні підготовчі роботи : обладнання пункту перетину і робочих місць прикордонників , відкрили медичний пункт і побудували бомбосховище , напередодні провели розмінування прилеглих територій, також підлатали дорогу поблизу КПВВ», – повідомила політик.

«Рішення про відкриття цього життєво необхідного переходу на Луганщині було прийнято нормандською четвіркою ще в жовтні 2015 в Парижі, Путін типу теж був за . Україна в короткі терміни побудувала КПВВ і ми його відкрили 31 березня 2016, тобто , 3 роки тому. Але тоді російські маріонетки з ОРЛО заявили, що вони ще технічно не готові»,- додала вона.

Також, Ірина Геращенко повідомила, що Україна виступає за відкриття нових КПВВ , аби громадяни з окупованих територій відчували , що вони – наші і могли заїжджати на підконтрольні території. 

«Москва ж прагне повної ізоляції окупованих територій. Звідси і ідея Кремля про миротворчу місію на лінії зіткнення. Яку – публічно підтримують Зе і ЮВТ…. які жодного разу не були в Золотому, як і на інших КПВВ. Які і всі інші кандидати, дуже далекі від теми повернення миру на Донбас. На українських умовах, а не умовах Кремля»,- резюмувала народний депутат.