43240805_1942249346075223_710567159046078464_n

Порошенко – єдиний головнокомандувач, здатний дати відсіч російській агресії – колишній боєць батальйону «Донбас» Віталій Фоменко

Президент України Петро Порошенко, як справжній Верховний Головнокомандувач, здатний дати відсіч російському агресору.

Таке переконання висловив колишній боєць батальйону «Донбас», волонтер Віталій Фоменко.

Дніпрянин Віталій Фоменко добровольцем відправився в зону АТО у 2014 році. Стати на захист держави його спонукали трагічні події Майдану. Після анексії Росією Криму та початку війни на Сході Віталій переконався – цілісність своєї країни потрібно відвойовувати.

«Спочатку я записався в територіальну оборону Дніпропетровської області, перебував на блокпостах навколо Дніпра. Через два місяці записався до лав батальйону «Донбас» та відправився на Схід», – зазначив воїн. Віталій говорить, що на фронті було важко, однак надія на краще залишалася завжди. 11 діб оборони Іловайська, оточення регулярних російських військ, 4 місяці полону – через такі важкі випробування довелось пройти бійцю. «29 серпня нашу колону розстріляли, в результаті загинули 76 побратимів, більше 40 хлопців отримали тяжкі поранення. Я та решта батальйону потрапили в полон до сепаратистів – колишніх донецьких співробітників СБУ та тодішньої міліції, яка перейшла на бік Росії. Ми свідомо йшли у пастку ворога, аби врятувати наших поранених бійців», – згадує Віталій Фоменко.

43240805_1942249346075223_710567159046078464_n

Звільнити полонених українських бійців вдалося 26 грудня завдяки обміну. Після полону Віталій продовжив захищати кордони України, протягом наступного року боронив село Широкине на півдні Донецької області. «Згодом я почав долучатися до турнірів Спортліги АТО, а також займатися волонтерством. Наразі я продовжую допомагати військовому шпиталю, доправляю гуманітарну допомогу для добровольчих батальйонів, чергую в автокуточку для військових. Поки триває війна, я не збираюся зупинятися», – пояснив Віталій.

Волонтер додав, що докладатиме максимум зусиль, аби Україна ніколи не повернулася під вплив РФ. Він прагне, щоб його діти жили в розвиненій європейській державі. Тому надзвичайно важливо зробити правильний вибір на президентських виборах 31 березня.

«Ми завжди були під російським ярмом і лише тепер змогли з нього вибратися. Протягом останніх п’яти років відроджується українська мова, культура та ментальність. Переконаний, що Петро Олексійович – єдиний кандидат в Президенти України, який зможе протистояти російській агресії. Для цього він відновив армію, отримав підтримку на міжнародній арені серед провідних країн світу. Сподіваюсь, українці зроблять свідомий вибір і проголосують за Петра Порошенка», – підсумував Віталій Фоменко.